MAGDALENA PIEKARSKA Z BRĄZEM W LIPSKU

2017-07-27 10:09:35

W Lipsku zakończyły się szermiercze Mistrzostwa Świata, w których swoją reprezentację wśród biało-czerwonych miał AZS-AWF Warszawa. Nie zabrakło powodów do radości. Brązowy medal w zmaganiach drużynowych wywalczyła wraz z koleżankami w kategorii szpady Magdalena Piekarska.
Brązowa medalistka w drużynie odbiła sobie niezbyt udany - jak sama przyznała - występ indywidualny, w którym zajeła 21. miejsce, po porażce 9:10 z Koreanką Kang. Szczęśliwie w drużynie poszło już dużo lepiej. W tej właśnie kategorii srebrny medal Mistrzostw Świata wywalczyła Ewa Nelip z Żoliborza. Poza Magdaleną Piekarską rywalizowała także Kamila Pytka, sklasyfikowana na 35. miejscu.

W zawodach wystąpili również inni zawodnicy AZS-AWF Warszawa. Młody Karol Lademann, który coraz śmielej poczyna sobie na arenie krajowej i międzynarodowej w swojej kategorii, jednak wśród seniorów w rankingach sklasyfikowany jest na 169. miejscu, zajął w zmaganiach 62. miejsce. 

Spore oczekiwania kibice z Bielan mieli w rywalizacji szabli kobiet. Zarówno Małgorzata Kozaczuk, jak również Martyna Komisarczyk zameldowały się w turnieju głównym zmagań.  Ostatecznie jednak Małgorzata Kozaczuk była 23, natomiast Martyna Komisarczyk 58.

W drużynowej rywalizacji szabli Polacy z Karolem Lademannem zajęłi osiemnaste miejsce, a szablistki w Małgorzatą Kozaczuk i Martyną Komisarczyk były dziesiąte. Najszczęśliwszy dla bielańskiej szermierki okazał się ostatni dzień rywalizacji. Polki w zmaganiach szpady rozpoczęły od bardzo wysokiego zwycięstwa 45:18 nad drużyną Finlandii. Dużo twardszy bój przyszło Polkom stoczyć z Ukrainkami. Biało-czerwone wygrały go 37:31, a następnie stanęły naprzeciwko Rosjanek. Ten pojedynek zakończył się wygraną 45:41 i Polki były już pewne rywalizacji w półinale. 

Tutaj spotkały się z bardzo silną, sklasyfikowaną na drugim miejscu w świecie drużyną Estonii, która wygrała niestety 37:27, zdobywając zresztą później tytuł. W meczu o brązowy medal Magdalena Piekarska i koleżanki (Ewa Nelip, Barbara Rutz, Renata Knapik-Miazga) pokonały Koreanki  33:28 i mogły cieszyć się z brązu Mistrzostw Świata, który w 1/4 padł udziałem AZS-AWF Warszawa  i Bielan.

Red  fot: Fanpage AZS-AWF Warszawa