MAŁGORZATA KOZACZUK NAJLEPSZA W ŁODZI

2016-10-16 20:39:25

Małgorzata Kozaczuk świetnie wypadła podczas Pucharu Polski w szabli, rozegranym w Łodzi. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa zwyciężyła w zawodach, a bardzo dobrze zaprezentowały się również jej klubowe koleżanki.

W łódzkich zmaganiach wystartowało 31 zawodniczek. Najpierw Małgorzata Kozaczuk rywalizowała w grupie "A", w której okazała się najlepsza w gronie siedmiu zawodniczek. Następnie przyszedł czas na fazę pucharową zmagań. Najpierw stołeczna zawodniczka, olimpijka z Rio de Janeiro miała wolny los, aby w kolejnej rundzie pokonać Zuzannę Cieślar z Zagłebiowkiego Klubu Szermierczego  w stosunku 15:9.

W kolejnej fazie zmagań bielańska zawodniczka zwyciężyła 15:8 z Michaliną Kostrzewą z Poznania. W drodze do medalu Małgorzata Kozaczuk zwyciężyła w pojedynku z koleżanką klubową Matyldę Ostojską 15:5, a następnie w finale dość łatwo reprezentantka Polski pokonała Martę Pudę z TMS Sosnowiec. Pojedynek zakończył się wynikiem 15:4.

Zawody okazały się dla AZS-AWF Warszawa tym bardziej udane, że na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Kaleta z bielańskiego klubu, a czwara była Matylda Ostojska. Szóste miejsce przypadło Martynie Komisarczyk, dziewiąte Małgorzacie Turek, szesnaste Izabeli Sajewicz. Marta Okine była dwudziesta, Karolina Rowińska dwudziesta piąta, a Emilia Rowińska dwudziesta dziewiąta.

W Łodzi rywalizowali także mężczyźni. Niezłe, ósme miejsce zajął Quentin Boury, jedenasty był Karol Lademann, trzynasty Viktor Tarykin, piętnasty Jakub Poziemski, dwudziesty czwarty Franciszek Nowak, trzydziesty ósmy Jan Kruszewski, czterdziesty pierwszy Michał Różycki.

W weekend rozegrano także w Poznaniu Puchar Polski Juniorów we florecie z udziałem zawodniczek i zawodników AZS-AWF Warszawa. Piąty był Ludwik de Bazelaire. Wyniki znajdzicie tutaj

MG źródło: pzszerm.pl / fot: Małgorzata Kozaczuk fanpage