MARIBOR SZCZĘŚLIWY DLA NASZYCH

2018-02-26 11:05:55

Bardzo dobrze zaprezentowali się na Pucharze Świata Slovenia Open w taekwondo olimpijskim zawodnicy z Bielan. Ze Słowenii Bielany wrócą z dwoma złotymi medalami, dzięki dobrej formie naszych taekwondzistek z AZS-AWF Warszawa.

Dwa złote medale powędrowały do zawodniczek AZS-AWF Warszawa. Patrycja Adamkiewicz – najpopularniejsza sportsmenka Warszawy w minionym roku, znów nie zawiodła, w finale pokonując Brunę Vuletic z Chorwacji. Szybciej w kategorii 62 kilogramów odpadła Milena Mazurek. W zmaganiach 73 kilogramów złoto powędrowało do Aleksandry Krzemienieckiej, która w walce o złoto wygrała 5:2 z Niemką Schneider. W rywalizacji młodszych zawodniczek w kategorii kadetek 59 kilogramów, ze zlota cieszyła się Justyna Kowalkowska z UKS G-8 Bielany. W bardzo wysoko punktowanym finale 20:17 pokonała Niemkę Karagoz.

Bardzo dobrze w zmaganiach juniorek 68+ poradziła sobie Eliza Zbrzezna, która wywalczyła brązowy medal. Zawodniczka  z Bielan pewnie pokonała rywalki z Austrii i Bośni i Hercegowiny, ulegając dopiero Matei Horvat po bardzo wyrównanej walce.

Zmagania seniorów do 58 kilogramów okazały się bardzo udane dla Mateusza Nowaka, który w drodze po srebrny medal pokonał Niemca i Francuza. Dopiero w finale zmagań uległ 13:15 Serbowi Nagajevowi. Szybciej swoje zmagania zakończył Jakub Sobczuk w kategorii 63 kilogramów. W tej samej dzielnie walczył Jakub Posadzy, który po dwóch wygranych uległ przeciwnikowi z Serbii. Przez pierwszą rundę zmagań seniorów kategorii 76 kilogramów przebrnął zawodnik AZS-AWF Warszawa -  Piotr Wójtowicz.

Srebro w zmaganiach 80 kilogramów powędrowało do Karola Hołubowicza, który pokonywał Węgra, Białorusina, Słowaka i dopiero w finale uległ 5:8 zawodnikowi z Grecji.

W kategorii kadetów do 41 kilogramów walczył Piotr Safaryn, który uległ jednak w swojej pierwszej walce rywalowi z Niemiec. W zmaganiach kadetów 49 kilogramów jego klubowy kolega – Konrad Jaworski musiał uznać wyższość taekwondzisty gospodarzy, choć pojedynek był bardzo wyrównany. W zmaganiach juniorów Sebastian Uścimiuk z UKS G-8 Bielany pokonał w pierwszej walce Jana Machu z Czech, aby następnie ulec późniejszemu brązowego medaliście kategorii 63 kilogramów. Jan Sobiecki z AZS-AWF Warszawa w zmaganiach 68 kilogramów uległ rywalowi z Chorwacji.

Szybko zmagania juniorek do 49 kilogramów zakończyła Nikola Wrzecon, która musiała uznać wyższość rywalki z Francji. Oliwia Uścimiuk w tej samej kategorii uległa Laurze Goebel z Niemiec, która później wygrała całe zmagania.

Przez pierwszą rundę zmagań juniorek do 55 kilogramów przeszła Julia Sereda, pokonując Chorwatkę, a następnie ulegając zawodniczce ze Słowenii.

Red / fot: Fanpage Aleksandry Krzemienieckiej