MASIUK SZÓSTYM PŁYWAKIEM ŚWIATA

2022-06-21 10:03:25

Świetne informacje napłynęły z Budapesztu. Młody zawodnik UKS G-8 Bielany - 17-letni Ksawery Masiuk potwierdził wysoką formę z Mistrzostwa Polski, ustanawiajac w półinale Mistrzostw Świata w Budapeszcie rekord Polski na 100 metrów stylem grzbietowym, który wynosi obecnie 52.58. Ostatecznie Masiuk w finale uplasował się na wysokiej, szóstej pozycji.- Wiedziałem, że Ksawery jest dobrze przygotowany, ale to co robił, przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Spełniły się marzenia. Mamy pomysł na najbliższy czas. Ksawery jest młodym zawodnikiem. Zadziwia mnie, zadziwia kibiców, zrobił ogrom dobrej roboty - podkreślił w rozmowie z PZP trener Paweł Wołkow.

Rywalizacja na 100 metrów stylem grzbietowym stała na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym poprawiony przez zwycięzcę - Włocha Thomasa Ceccona  - rekord świata (51.60). Ksawery Masiuk, który sygnalizował wysoką formę w Mistrzostwach Polski w Lublinie, co opisywaliśmy tutaj potwierdził to podczas Mistrzostwach Świata.  Swój najszybszy wyścig młody Polak odnotował w półfinale, gdzie z czwartym czasem 52.58 dostał się do finału i pobił rekord Polski. W finale pływak bielańskiego klubu po raz drugi złamał barierę 53 sekund, uzyskując czas 52.75 i ostatecznie zajmując szóste miejsce, w stojącym na bardzo wysokim poziomie finale.

Warto dodać, że Ksawery Masiuk, który już od eliminacji radził sobie bardzo dobrze i był najmłodszym uczestnikiem półfinałów. To kolejny pływak szkolący się w UKS G-8 Bielany, który w młodym wieku rozwija swoją karierę, osiągając sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej. Wcześniej swoimi wynikami wyróżniali się między innymi Kacper Stokowski i Bartosz Piszczorowicz.

Red / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany