MEDALE ANIKI GODEL I KAROLA HOŁUBOWICZA

2017-03-16 21:27:08

Seniorzy z sekcji taekwondo olimpijskiego AZS AWF Warszawa zaprezentowali wysoką formę na kolejnym turnieju Pucharu Świata - Dutch Open.


Anika Godel-Chełmecka i Karol Hołubowicz w jednym z  z największych i jednocześnie najlepiej obstawionych turniejów cyklu pucharu świata stanęli na podium a na ich szyjach zawisły brązowe medale.
Anika mimo, że zmagała się w drobnymi kontuzjami bez problemu wygrała walki eliminacyjne a jej śmiały rajd po złoto była w stanie powstrzymać wynikiem 29:26 dopiero Brytyjka - aktualna Mistrzyni Europy. Nasz drugi medalista Karol Hołubowicz wreszcie przełamał ciągnącą się za nim od kilku turniejów "klątwę piątego miejsca”. W walce półfinałowej w ostatniej sekundzie stracił prowadzenie i szansę na walkę o złoto, ale brąz zawisł na jego szyi.Nasi taekwondziści od lat uznawani są za silnych konkurentów i nie raz potrafili pokonać na oktagonalnej macie najsilniejszych i najbardziej utytułowanych przeciwników. Ogromny wkład w te sukcesy ma trener Tomasz Pyciarz, którego organizatorzy rozgrywanego już po raz 44. Dutch Open imiennie wyróżnili za wieloletnie wsparcie ich turnieju, turnieju który jest jednym z najstarszych i najlepszych na świecie.

MS / foto: materiały nadesłane przez AZS-AWF Warszawa