MEDALE SHELTON I PIEKARSKIEJ W WOJSKOWYM MUNDIALU

2018-12-19 00:14:35

We francuskim Nancy rozegrano Wojskowe Mistrzostwa Świata w szermierce. Z dobrej strony zaprezentowała się drużyna biało-czerwonych z Aleksandrą Shelton i Magdaleną Piekarską w składzie. Obie zawodniczki wywalczyły medale w rywalizacji drużynowej.

Magdalena Piekarska powracająca do pełni zdrowia w Nancy wystartowała w rywalizacji indywidualnej w szpadzie, ulegając późniejszej srebrnej medalistce - Danucie Dmowskiej-Andrzejuk i zajmując piętnaste miejsce. W zmaganiach szablistek Aleksandra Shelton indywidualnie Francuze Taillandier i zajmując ostatecznie siedemnaste miejsce.

- Melduję, że po wczorajszym starcie czuję się dobrze, ale przyznaję, że jestem nieco zmęczona. Całodzienna aktywność i start w zawodach dają mi się we znaki, ale spokojnie- na jutrzejszy turniej drużynowy mam jeszcze siłę - pisała w trakcie zmagań na swoim fanpage Magdalena Piekarska i dotrzymała słowa.

Obie zawodniczki AZS-AWF Warszawa cieszyły się z medali w drużynach. Polskie szablistki uległy w walce o finał Rosjankom, przegrywając 39-45, a w meczu o brąz wygrały z Ukrainkami  45:41. W składzie znalazła się Aleksandra Shelton. Szpadzistki z Małgorzatą Piekarską również wywalczyły miejsce na najniższym stopniu podium. Po porażce z Francją w drodze do finału, biało-czerwone w rywalizacji o pozycję medalową pokonały Rosjanki 44:35