MEDALOWE MIEJSCE LUDWIKA DE BAZELAIRE

2016-10-11 10:58:11

Rozkręca się sezon dla szermierzy. Pierwsze starty to już pierwsze sukcesy zawodników AZS-AWF Warszawa. Największymi zawodami minionego weekendu był I Puchar Polski we florecie, w którym świetnie zaprezentował się Ludwik de Bazelaire.

Po rywalizacji grupowej podczas wrocławskiego Pucharu Polski, najlepiej spośród bielańskich zawodników wyglądała sytuacja Jędrzeja Szygiela z IKS AWF Warszawa. Zajmował w rankingu piąte miejsce po walkach grupowych. Za jego plecami plasowali się Jakub Surwiłło (ósmy), Patryk Choiński (jedenasty). Na dalszych miejscach znajdowali się między innymi  Mateusz Ulanowski, Filip Ilżycki i Ludwik de Bazelaire. To właśnie ostatni z wymienionych, który w grupie zajął trzecie miejsce w gronie sześciu zawodników, przeszedł jak burza fazę finałową, co pozwoliło mu na zajęcie medalowego, trzeciego miejsca spośród wszystkich 71 startujących zawodników.

W drodze po medal de Bazelaire pokonywał kolejno: Tomasza Gmerka 15-9, Andrzeja Rządkowskiego 15-11, Michała Jandę 15-10, Bartosza Cegielskiego 15-12. Dopiero w półfinale Luwdik uległ Piotrowi Jandzie 8-15. Spośród pozostałych zawodników AZS-AWF Warszawa jedenasty był Jakub Surwiłło, dwunasty Patryk Choiński, osiemnasty Jędrzej Szpygiel z IKS AWF, trzydziesty piąty Mateusz Ulanowski, a oczko niżej uplasował się Filip Ilżycki.

Sukces jest tym większy, że Ludwik de Bazelaire jest jeszcze w wieku juniorskim. Florecista bielańskiego klubu urodził się w maju 1997 roku.

Podczas XV Otwartych Mistrzostw Polski we florecie w kategorii młodzików, trzecie miejsce zajął Jakub Surma. Podczas Pucharu Polski juniorów w szpadzie rozegranym w Gliwicach trzydziesta piąta była Natalia Korczak, Julia Łapkiewicz 75, Karolina Peret 84, Martyna Markiewicz 87, Róża Czajkowska 103, Sonia Wołkołycka 106, Natalia Kądziołka 118.

MG źródło: pzszerm.pl / fot: AZS-AWF Warszawa