MEDALOWE MISTRZOSTWA W TORUNIU

2019-02-18 12:50:23

Za nami Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Przyniosły one medale i wartościowe rezultaty bielańskich sportowców. Dwa złote medale w Toruniu wywalczyła Weronika Wyka z bielańskiego AZS-AWF Warszawa.

Świetnie w rywalizacji biegu na 800 metrów spisała się Weronika Wyka. Zawodniczka Akademików osiągnęła najlepszy wynik w obecnym sezonie i sięgnęła po złoty medal zmagań. Na najwyższym stopniu podium stanęła również sztafeta mieszana Akademików, rywalizująca na dystansie 4 x 400 metrów. Tutaj także swój udział miała Weronika Wyka, która pobiegła w składzie z Agatą Kołecką, Wiktorem Suwarą i Dariuszem Kowalukiem.

Dariusz Kowaluk indywidualnie wywalczył również brązowy medal na 200 metrów, podobnie jak Rafał Sulwirski w trójskoku, Michał Krawczyk w siedmioboju, Dominik Staśkiewicz i Urszula Bhebhe na 60 metrów przez płotki.