MEDALOWE MISTRZOSTWA WIOŚLARZY

2018-06-11 22:43:38

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy AZS-AWF warszawa, podczas Mistrzostw Polski w wioślarstwie. 94. edycja zmagań, rozgrywanych w Poznaniu Akademicy wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji punktowej. Czterokrotnie bielańscy wioślarze stawali na najwyższym stopniu podium.Nie zawiodła Agnieszka Kobus-Zawojska, która w dwójce z Krystyną Lemańczyk-Dobrzelak pokonały osady z Torunia i Grudziądza, z których częścią Agnieszka Kobus-Zawojska pływa dla Polski w czwórce. Dobrze zaprezentowała się również pozostała część czołówki wioślarskich gwiazd AZS-AWF Warszawa. Złoto wywalczył Dominik Czaja w parze z Maciejem Zawojskim. Sukces Czaja z Zawojskim powtórzyli w czwórce, płynąc z Natanem Szymczykiem-Węgrzyckim i Szymonem Pośnikiem.

Zaciętą walkę w ósemce stoczyli Akademicy z wioślarzami z Bydgoszczy. W srebrnej osadzie płynął stypendysta bielańskiego programu stypendialnego - Filip Kruszewski.

Miejsca na podium wioślarzy AZS-AWF Warszawa:
1. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak, Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 7:28.16 (2xKA)
1. Szymon Pośnik, Natan Szymczyk-Węgrzycki, Maciej Zawojski, Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa) - 5:57.97 (4xMA)
1. Dominik Czaja, Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa) - 7:06.17 (2xMA)
1. Zuzanna Olszewska, Paula Stępień, Alina Korytkowska, Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 7:46.43 (4xKL)
2. Dominik Gasiul, Michał Mrozek, Krzysztof Szumowski, Adam Woźniak, Natan Szymczyk-Węgrzycki, Konrad Franke, Szymon Pośnik, Filip Kruszewski, Witold Szczepański (AZS AWF Warszawa) - 6:01.41 (8xMA)
2. Zuzanna Olszewska, Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 8:12.29 (2xKL)
3. Piotr Gielec, Jakub Rogowski, Krzysztof Szumowski, Konrad Franke (AZS AWF Warszawa) - 6.50.91  (4xMA)
3. Weronika Jagodzińska, Joanna Śliwińska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak, Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 7:19.52 (4xKa)
3. Piotr Gielec, Jakub Rogowski (AZS AWF Warszawa) - 7:28.51 (2xMA)

MG / fot: Fanpage Agnieszki Kobus-Zawojskiej / pztw.pl