MEDALOWE SZABLISTKI W TUNISIE

2017-05-16 17:17:31

Bardzo dobrze zaprezentowały się szablistki AZS-AWF Warszawa podczas Pucharu Świata w Tunisie. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, ulegając jedyni Włoszkom. W składzie reprezentacji Polski znalazły się Małgorzata Kozaczuk i Martyna Komisarczyk.

Poza zawodniczkami Akademiczek w składzie reprezentacji Polski występowały również Marta Puda i Katarzyna Kędziora. Polki  pokonywały kolejno Niemki (45:32), Białorusinki (45:41) oraz Francuzki (45:39). W finale biało-czerwone znalazły pogromczynie w postaci Włoszek.

Dobrze w rywalizacji indywidualnej zaprezentowała się Kozaczuk. Najpierw pokonała Węgierkę Katona 15:8, następnie Rosjankę Obvintsewą 15:7  i Białorusinkę Andreevą 15:10.  Dopiero z ćwierćfinale zawodniczka z Bielan uległa Manon Brunet z Francji 12:15. Martyna Komisarczyk była indywidualnie 75.

Małgorzata Kozaczuk, która zajęła siódme miejsce w turnieju indywidualnym, nie kryła radości z dużego sukcesu: - Polska srebrna drużyna! Turniej drużynowy w Tunisie kończymy na pudle! Plus siódme miejsce indywidualnie. Taki dorobek przywożę do Polski. Czas wracać do domu. chwila oddechu i niedługo kolejne starty - skomentowała zadowolona z występów w afrykańskim mieście zawodniczka Akademików.

MG fot: Facebook Małgorzaty Kozaczuk