MEDALOWE ŻNIWO TRIATHLONISTÓW

2020-07-29 08:43:53

Za nami Mistrzostwa Polski w triathlonie, będące jednocześnie zmaganiami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Rawie Mazowieckiej bardzo udanie wypadła ekipa UKS G-8 Bielany, która potwierdziła swoje miejsce w krajowej czołówce.


 

Tradycyjnie nie zawiodły siostry Sudak. Srebrne medale zdobyły w swoich kategoriach Zuzanna i Magdalena. Szczególnie start Magdaleny, która bez podziału na kategorie wiekowe zajęła trzecie miejsce w kraju zasługuje na uznanie. Po konkurencji pływackiej i rowerowej zawodniczka z Bielan rywalizowała nawet o wyższe cele, jednak z biegu okazała się nieco słabsza od dwóch wyżej sklasyfikowanych w kategorii open rywalek.

Podobnie jej siostra – Zuzanna, nieco gorszym biegiem od zwyciężczyni przegrała walkę o złoto, zdecydowanie jednak pokonując resztę stawki.

Dobry bieg pomógł natomiast Danielowi Juszkowcowi dotrzeć na metę wyścigu elity U23 z medalem.
Nie zawiodła także sztafeta, która rywalizując w składzie Zuzanna Sudak, Kuba Kowalski, Magdalena Sudak, Daniel Juszkowiec sięgnęła po srebrny medal MP w Rawie Mazowieckiej.
 
Miejsca w pierwszych dziesiątkach zawodniczek i zawodników z Bielan:
2. Zuzanna Sudak – juniorki
2. Magdalena Sudak – elita U-23
3. Magdalena Sudak – open
3. Urszula Olejniczak – elita U-23
3. Daniel Juszkowiec – elita U-23
8. Eleonora Tyndzik - OOM
10. Jan Przybyłkowicz – juniorzy

Zespół trenowany przez Cezarego Figurskiego i Jakuba Maślanko mógł cieszyć się tym bardziej, że trener Cezary Figurski wywalczył również srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii 50-latków.
 
Red / fot: Fanpage sekcji triathlonu UKS G-8 Bielany