MEMORIAŁ MAJEWSKIEGO DLA ZAWODNIKA Z BIELAN

2016-12-19 10:39:32

Polscy, niemieccy oraz czescy pięcioboiści rywalizowali w Drzonkowie w Memodiale Zbigniewa Majewskiego. Zwycięzcą w rywalizacji mężczyzn został zawodnik UKS G-8 Bielany - Jarosław Świderski.


Na starcie zawodów stanęło 43 pięcioboistów i 30 pięcioboistek. Zawody okazały się dużym sukcesem bielańskiego pięcioboju. Zwyciężył Jarosław Świderski. Po szermierce bielański zawodnik  zajmował trzecie miejsce. Również trzeci wynik osiągnął w pływaniu, a w jeździe konnej był osmy. W ostatniej konkurencji biegu połączonego ze strzelaniem uzyskał czwarty czas, jednak był szybszy niż zawodnicy sklasyfikowani przed nim, co pozwoliło mu minąć linię mety na pierwszym miejscu.

W dziesiątce znaleźli sie również Łukasz Gutkowski (ósmy) i Daniel Dukielski (dziewiąty). Łukasz Gutkowski świetnie spisał się w biegu połączonym ze strzelaniem, gdzie uzyskał drugi czas. Daniel Dukielski był czwarty w jeździe konnej. 

Zawodniczki  UKS G-8 Bielany w tych samych zawodach rozgościły się w drugiej dziesiątce. Dwunasta była Nadia Kowalewska, trzynasta Paula Markowicz, czternasta Agnieszka Wysokińska, szesnasta Weronika Baranowska, osiemnasta Paulina Gutkowska, a dziewiętnasta Ewelina Aleksiewicz. Warto jednak zaznaczyć, że podobnie jak większość zawodniczek nie startowały one w jeździe konnej.

Na tych samych zawodach złoto w trójboju zdobył Segiusz Jakubowski.Red / pentathlon.org.pl / fot: UKS G-8 Bielany Pięciobój / Sergiusz Jakubowski