MIASTO STOŁECZNE PRZYZNAŁO STYPENDIA - TAKŻE BIELAŃSKIM SPORTOWCOM

2018-05-17 21:57:49

21 sportowców z olimpijskim stypendium sportowym, czternastu trenerów i aż osiemdziesięciu czterech sportowców młodzieżowych, trenujących w bielańskich klubach, otrzymało dziś ośmiomiesięczne stypendia, przyznane przez Miasto Stołeczne Warszawa.


Co roku Miasto Stołeczne Warszawa przyznaje najzdolniejszym sportowcom związanym z Warszawą stypendia w postaci miesięcznego wsparcia. W tym roku zadecydowano, aby przyznać stypendia olimpijskie, trenerskie i młodzieżowe. Łącznie do osób związanych z klubami z naszej Dzielnicy, co miesiąc popłynie z miasta niespełna 130 000,00 złotych miesięcznie, transferowanych przez osiem miesięcy.

W kategorii stypendiów olimpijskich doceniono sportowców z AZS-AWF Warszawa i IKS AWF Warszawa. Najmocniejsze wsparcie otrzymali szermierze. Podobnie wyglądała sytuacja wśród trenerów - tutaj również doceniono dwa kluby z Bielan. Stypendia młodzieżowe otrzymali również dodatkowo przedstawiciele UKS G-8 Bielany oraz Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate.

Najwyższe miesięczne wsparcie od miasta, wynosiło 2500,00 złotych w kategorii stypendiów olimpijskich i otrzymali je spośród związnaych z Bielanami sportowców: Joanna Jóźwik, Anna Łukasiak, Piotr Paziński i Natan Szymczyk (AZS-AWF Warszawa). Wśród trenerów wszyscy otrzymali solidarnie po 500,00 złotych miesięcznego wsparcia.

W kategorii stypendiów młodzieżowych najwyższa miesięczna stawka wynosiła 1500,00 złotych i otrzymali ją Jan Kamiński, Roman Pacurkowski i Kacper Stokowski.

Już w czerwcu kolejne wsparcie finansowe dla sportowców, tym razem sfinansowane z funduszu stypendialnego TKKF Chomiczówka, otrzyma kolejna grupa młodych sportowców, związanych z Dzielnicą Bielany. Pełną listę laureatów miejskiego programu stypendialnego, znajdziecie tutaj
 
MG źródło: inf. własna