OLGA KOWALSKA WYSOKO W BARCELONIE

2017-10-04 20:10:59

Bardzo dobry występ w triathlonowych zawodach na dystansie Iron Man odnotowała bielańska zawodniczka, reprezentująca grupę Trinergy - Olga Kowalska. W stawce czołowych zawodniczek świata, rywalizujących w kategorii PRO, Polka była dziesiąta.

Absolwentka Zespołu Szkół Sportowych im. J. Kucosińskiego odnotowała nowy rekord życiowy na dystansie Iron Man. Obecnie wynosi on 9:38:20 i jest drugim rezultatem na tym dystansie w historii Polski, jeśli chodzi o kategorię PRO. W konkurencji pływania Olga Kowalska długo zmagała się z samotnym płynięciem, co nie utrudnia rywalizacji w morzu. Do rywalizacji rowerowej bielańska zawodniczka wyszła z wody trzynasta na 23 zawodniczki w kategorii PRO. Na tym samym miejscu zakończyła walkę na rowerze. - Jechało się bardzo dobrze. Stawka nieco się tasowała. Trasa była łatwa i szybka - relacjonowała naszemu serwisowi.

W bieganiu Polka nadrobiła dystans do trzech rywalek i kategorię PRO zakończyła na dziesiątym miejscu, choć jak sama przyznaje, ostatnie 12 kilometrów maratońskiego biegu było dla niej bardzo ciężką walką. W zawodach zwyciężyła Holenderka Yvone Van Vlerken, która pokonała trasę w 8 godzin 46 minut i 18 sekund. Bardzo dobrze zaprezentowała się szósta Ewa Bugdol. W całej stawce kobiet bielańska triathlonistka Trinergy była piętnastka.

Warto dodać, że Olga Kowalska 4 kilometry przepłynęła w godzinę i cztery minuty, 180 kilometrów na rowerze zajęło jej pięć godzin i niespełna osiem minut, a maraton trzy godziny, dwadzieścia minut i siedemnaście sekund.

Olga Kowalska nie tak dawno zwyciężyła w Bielańskim Biegu Dzika, o czym pisaliśmy tutaj. Wyczyny sportowe Olgi Kowalskiej na dłuższej przestrzeni czasu można śledzić tutaj.

MG / fot: materiały nadesłane przez Olgę Kowalską