OLIMPIJSKIE PODSUMOWANIE NA BIELANACH

2016-10-05 15:32:04

Restauracja "Pod Podłogą" gościła czołowych bielańskich sportowców, występujących w barwach AZS-AWF Warszawa. Wszystko na zaproszenie TKKF Chomiczówka i Urzędu Dzielnicy Bielany, którego przedstawiciele podziękowali bielańskim olimpijczykom, za reprezentowanie dzielnicy, miasta i kraju w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 
 
Delegacja czołowych krajowych sportowców na spotkaniu z wiceburmistrzami – Grzegorzem Pietruczukiem, Włodzimierzem Piątkowskim, radną Anną Czarnecką, Prezesem TKKF Chomiczówka oraz urzędnikami zajmującymi się w ratuszu sportem i rekreacją, podsumowali olimpijskie występy.Wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk, który przywitał zgromadzonych w restauracji „Pod Podłogą” gości, podkreślał zaangażowanie dzielnicy w rozwój sportu na Bielanach, wskazując na stale powiększającą się infrastrukturę, z której korzystają zarówno obecni, jak również przyszli olimpijczycy. Podziękował on również za reprezentowanie Bielan w Rio de Janeiro.

Podczas spotkania poruszono także rozpoczęty przez Radosława Kawęckiego temat budowy olimpijskiego basenu na terenie dzielnicy Bielany. Choć „Kawa” temat podjął nieco żartobliwie, dzielnica poważnie zastanawia się nad inwestycją, niezbędną zarówno dla AZS-AWF Warszawa, jak również UKS G-8 Bielany i innych dzielnicowych klubów, kształtujących pływaków.

Nie zabrakło podziękowań dla ojców sukcesów sportowych bielańskiego sportu, czyli trenerów, na co wskazał w swoim krótkim przemówieniu drugi z wiceburmistrzów obecnych na spotkaniu – Włodzimierz Piątkowski.Po uroczystym śniadaniu wszyscy olimpijczycy odebrali z rąk władz dzielnicy oraz Prezesa AZS-AWF Warszawa –Maciej Hartfila upominki, w postaci toreb sportowych i unikalnych książek Jarosława Zielińskiego o historii dzielnicy Bielany.

Najliczniej podczas spotkania reprezentowani byli biegacze. Joanna Jóźwik, Emilia Ankiewicz i Yared Shegumo w Brazylii walczyli w barwach reprezentacji Polski właśnie w konkurencjach biegowych. Poza wspomnianymi na śniadaniu pojawili się również: Aleksandra Socha – szemierka, Piotr Paziński – taekwondo olimpijskie, Radosław Kawęcki – pływanie oraz Tomasz Majewski – kulomiot, któremu poza podziękowaniem za występy w Rio, władze dzielnicy podziękowały również za całokształt zakończonej niedawno wyczynowej kariery sportowej.

Spotkanie, poza podsumowaniem występów w Rio de Janeiro, było również okazją do wspomnień, rozmów o sporcie na Bielanach oraz planów zwiększania aktywności fizycznej wśród młodzieży, co w dużej mierze zdominowało dyskusje przy stole zarówno trenerów i samorządowców, jak również olimpijczyków z AZS-AWF Warszawa.

Red źródło: inf. własna