PATRYCJA ADAMKIEWICZ WICEMISTRZYNIĄ EUROPY

2022-05-23 11:21:12

Dobre informacje napłynęły do nas z Manchesteru, gdzie w Mistrzostwach Europy rywalizowała zawodniczka AZS AWF Warszawa - Patrycja Adamkiewicz. Zawodniczka Akademików wywalczyła srebrny medal w kategorii do 57 kilogramów, w finale ulegając jedynie zawodniczce z Turcji. Z medalem do Polski wróci także Maciej Kęsicki.

W Manchesterze Patrycja Adamkiewicz w swoim pierwszym pojedynku w drodze do medalu dość pewnie pokonała Francuzkę Kanelvę Carabin 12:5. To pozwoliło utalentowanej uczestniczce poprzednich Igrzysk Olimpijskich dostać się do ćwierćfinału. W pojedynku decydującym o awansie do półfinału w pokonanym polu polska taekwondzistka zostawiła Greczynkę Faidrę Kalteki, zwyciężając 11:7.

W półfinale na Patrycję Adamkiewicz czekała rozstawiona z numerem drugim w rankingach Jade Jones z Wielkiej Brytanii. Rozstawiona z trójką Polka zwyciężyła 11:7, torując sobie drogę do finału. Tutaj najwyżej notowana w rankingu Turczynka Kubra Hatice Ilgun pokonała naszą zawodniczkę 15:10.

Relacjonując występy w Mistrzostwach Europy nie sposób pominąć świetnej formy reprezentantów Polski w para taekwondo. Maciej Kęsicki wywalczył brązowy medal. W zawodach startował też Wojciech Golaski, który zakończył rywalizację we wcześniejszej fazie zmagań. Ze wspomnianymi zawodnikami pracuje na co dzień trener Tomasz Pyciarz.

Red / fot: Fanpage Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego