PIĘĆ MEDALI W ZGIERZU

2016-09-11 22:55:14

Zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach. W Zgierzu walczyli także zapaśnicy i zapaśniczki AZS-AWF Warszawa. Na Bielany ekipa z Marymonckiej wróci ze złotem, srebrem i trzema brązowymi medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęła Anna Łukasiak.

Mistrzostwa Polski w Zgierzu toczono w stylu wolnym, stylu klasycznym oraz rywalizacji kobiet. W rywalizacji w stylu wolnym Akademicy nie mieli swoich reprezentantów. Inaczej było w zapasach w stylu klasycznym.

Najwięcej radości Bielanom przyniosła Anna Łukasiak. W najlżejszej kategorii - 48 kilogramów, reprezentantka AZS-AWF Warszawa pokonywała kolejno Weronikę Głowacką, Annę Król, a w finale Wronikę Sikorę z Grunwaldu Poznań. Piąte miejsce zajęła Alesandra Górecka. W kategorii 55 kilogramów piąta była Joanna Majsak.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w kategorii 58 kilogramów Katarzyna Michalak, która uległa jedynie Karolinie Krawczyk z Chełma. Do medalowego dorobku kobiet brąz dołożyła w kategorii 75 kilogramów Patrycja Howis. Wyniki kobiet pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca w rywalizacji drużynowej.

Najlepiej wśród mężczyzn poradzili sobie zawodnicy w kategorii 75 kilogramów w stylu klasycznym. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyli Iwan Nylypiuk i Maksym Zakcharczuk. Iwan Nylypiuk pokonal Damiana Zubę i Michała Kornackiego. Uległ Arkadiuszowi Kułynyczowi. W walce o brąz zwyciężył pewnie z Jackiem Tomaszewskim.

Na drodze do medalu Maksym Zakcharczuk pokonał klubowego kolegę - Oliwiera Sanzę i Damiana Zubę. Uległ Dawidowi Klimkowi. W walce o brąz Maksym okazał się lepszy od Wojciecha Kańskiego. Oliwier Sanza był ósmy.

W zmaganiach zawodników do 66 kilogramów piąte miejsce zajął Roman Pacurkowski. Jacek Maliszewski był dziewiąty w zmaganiach w kategorii 71 kilogramów. W rywalizacji do 80 kilomgramów siódmy był Damian Stępień, dwunasty Jakub Białkowski, trzynasty Antoni Gut. Zmagania kategorii 98 kilogramów przyniosły jedenaste miejsce Mateusza Wójtowca. W kategorii 130 kilogramów piąty był Seweryn Szreder, a óśmy Marcin Luto.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn AZS-AWF Warszawa zajął czwarte miejsce.

MG źródło: inf. własna / sportzona.pl / fot: Anna Łukasiak