PIREK I NOWAK NAJSZYBSI W WIT

2022-01-26 11:05:31

Już po raz kolejny obiekt CRS Bielany przy ulicy Lindego gościł triathlonistów w ramach zawodów Warsaw Indoor Triathlon. Najszybszym zawodnikiem okazał się Mariusz Pirek z drużyny Trinergy. Wśród kobiet najszybsza była Maja Nowak.


Po konkurencji pływania na dystansie 600 metrów, zawodnicy dobiegali do strefy rowerowej, gdzie na rowerach stacjonarnych pokonywali 15 kilometrów, aby następnie na bieżni przebiec 3 kilometry. Ta sztuka powiodła się najlepiej Mariuszowi Pirkowi, który pokonał wymieniony dystans w 40 minut i 37 sekund, wyprzedzając drugiego na mecie Przemysława Szymanowskiego o 17 sekund. Zaledwie o sekundę gorszy był trzeci na mecie Jakub Sawiełajc.

Zwycięzca rywalizacji po ósmym wyniku na pływalni, zaczął odrabiać straty i dzięki trzeciemu rezultatowi na rowerze i najszybszemu biegowi, zdołał zwyciężyć. Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie Maja Nowak, która uzyskała czas 46:55, co pozwoliło jej wyprzedzić  Igę Kowalczyk i dobrze znaną na Bielanach Olgę Kowalską.

- Cieszę się, że już po raz kolejny obiekt CRS Bielany gościł tak dobrych zawodników, rywalizujących w halowej odmianie triathlonu, będącej świetnym przetarciem przed sezonem. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom, licząc na kolejne edycje imprezy na warszawskich Bielanach – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
Zadanie współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

fot. Bartłomiej Zborowski