PŁYWACY Z UKS G-8 W ŚCISŁEJ CZOŁÓWCE

2017-08-22 11:57:58

Pierwsza część 2017 roku okazała się bardzo udana dla bielańskiego pływania. W klasyfikacjach punktowych za dotychczas rozegrane zawody, obejmujące okres od początku roku, do pływackich Mistrzostw Świata, trzecią drużyną w kraju jest UKS G-8 Bielany.

 
Wszystkie drużyny w kraju, startujące w zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej, kolekcjonują punkty w Zimowych Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, zmaganiach uczelnianych oraz rywalizacji w najmłodszych kategoriach wiekowych.

UKS G-8 Bielany zgromadził na swoim koncie  3244 punkty i zajmuje obecnie 3. miejsce, za drużynami Śląska Wrocław i AZS UMCS Lublin. Najwięcej punktów młoda drużyna z Bielan zgarnęła za finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz ZMP 17 i 18 latków.

W tej samej klasyfikacji znajduje się kolejna bielańska drużyna – AZS-AWF Warszawa. Akademicy mają na swoim koncie 1014 punktów z czego najwięcej za Mistrzostwa Polski seniorów. Dorobek ten pozwolił drużynie z Marymonckiej na zajmowanie szesnastego miejsca w klasyfikacji.

W tym roku do rozegrania zostały jeszcze Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.

- Należą się wielkie wyrazy uznania dla naszych klubów pływackich. W tym przypadku szczególnie dla UKS G-8 Bielany, pokazującego że kolejny już rok z rzędu kontynuuje wspaniałą pracę z młodzieżą, coraz odważniej wdzierającą się na arenę krajową i międzynarodową. Straty punktowe do dwóch pierwszych drużyn nie są duże, więc może Bielany będą świętowały jeszcze większy sukces niż trzecie miejsce? I ta pozycja jest jednak fenomenalna i jesteśmy dumni, że przy pomocy i wsparciu dzielnicy, nasi zawodnicy osiągają takie rezultaty – nie kryje radości zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.
 
Red / fot: UKS G-8 Bielany