PODWÓJNA RADOŚĆ NA 100 METRÓW GRZBIETEM

2017-12-14 19:41:03

Dobre informacje z Kopenhagi, gdzie odbywają się ME w pływaniu na krótkim basenie. Radosław Kawęcki i Kacper Stokowski, awansowali do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. Swój debiut w mistrzostwach zanotował również Bartosz Piszczorowicz.


Po medalach na inaugurację mistrzostw (pisaliśmy o nich tutaj), obaj bielańcy pływacy w dobrych nastrojach przystąpili do rywalizacji na 100 metrów grzbietem. W eliminacjach zabłysnął pływak UKS G-8 Bielany, który uzyskał trzeci czas w całej stawce, płynąc w czasie 50.49. O sekundę wolniej, na dużym luzie, popłynął srebrny medalista z pierwszego dnia - Radosław Kawęcki, który rywalizował w tym samym wyścigu, co Kacper Stokowski. Odpadł Jakub Skierka z AZS-AWF Warszawa.

W półfinałowym biegu, w którym znów obejrzeliśmy razem dwóch bielańskich pływaków, poszło wyśmienicie. "Odpalił" doświadczony Kawęcki, który z czasem 50.60 był drugi w serii i piąty w stawce. Nieco wolniej, ale wystarczająco szybko, aby wejść do finału, popłynął Kacper Stokowski, któremu zmierzono czas 50.67 - był to siódmy czas półfinałów.

Finał zaplanowano na piątek, o godzinie 18:13. Naszych bielańskich pływaków będzie można obejrzeć w TVP Sport.

W rannych seriach na 200 metrów stylem dowolnym płynął w swoim seniorskim debiucie na tym szczeblu Bartosz Piszczorowicz z UKS G-8 Bielany. W silnie obsadzonym stylu i dystansie, Bartosz Piszczorowicz był piąty w stawce 10 pływaków (1:45.83). Do awansu zabrakło nieco ponad sekundę, przy czym w serii Bartosza wywalczyło go aż trzech zawodników.
 
MG / fot: oficjalny fanpage Kacpra Stokowskiego