PRESTIŻOWY PLEBISCYT DLA BIELAŃCZYKÓW

2017-01-19 21:27:50

Radosław Kawęcki i Kacper Stokowski mają powody do zadowolenia. Zwyciężyli w plebiscycie portalu Megatiming.pl na najlepszych pływaków 2016 roku. Co więcej, zawodnik AZS-AWF Warszawa w głosowaniu został wybrany zawodnikiem dekady!

Popularny "Kawa" choć na Igrzyskach Olimpijskich nie spisał się na miarę oczekiwań, już na Mistrzostwach Świata nie zawiódł, co przełożyło się na dwa zwycięstwa w głosowaniu ekspertów portalu Megatiming.pl. Zawodnik AZS-AWF Warszawa po raz trzeci z rzędu wygrał w plebiscycie na pływaka roku, zdobywając 60 punktów i aż o trzydzieści wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Konrada Czerniaka. Hattick zawodnika z bielańskiego klubu na pewno pomógł mu w zwycięstwie w plebiscycie na zawodnika dekady. Portal Megatiming uzasadnił wybór tak:

"Zwycięzca naszego plebiscytu w kategorii "Zawodnik Dekady" kilka lat temu przebojem wdarł się na salony europejskiego i światowego pływania i od tamtej pory niezmiennie znajduje się w ścisłej międzynarodowej czołówce najlepszych grzbiecistów. Kawęcki w 2012 roku w Stambule pokonał po niesamowitym wyścigu Ryana Lochte'ego w finale 200 m stylem grzbietowym i został pierwszym polskim mistrzem globu na krótkim basenie. Swój sukces powtórzył dwa lata później w Dausze i w ubiegłym roku w Windsor. W swojej koronnej konkurencji był też czwarty na igrzyskach olimpijskich w Londynie, wygrał trzy ostatnie edycje mistrzostw Europy na długim i cztery na krótkim basenie. W 2013 roku, zdobywając srebro czempionatu globu w Barcelonie, ustanowił rekord Europy, który stracił dopiero kilka miesięcy temu na rzecz Jewgienija Ryłowa z Rosji."

"Kawa" wyprzedził Pawła Korzeniowskiego i Otylię Jędrzejczak. Na uwagę zasługuje fakt, że cała trójka związana jest z Akademikami z Warszawy! Sam pływak przyznał na łamach swojego fanpage, że wybór "zapiera mu dech w piersiach".

Nie mniej powodu do radości ma młody Kacper Stokowski z UKS G-8 Bielany, który został wybrany juniorem roku, a portal Megatiming tak opisał zwycięstwo bielańskiego pływaka. "Zaledwie 17-letni pływak G-8 Bielany Warszawa ma za sobą doskonały rok. Z mistrzostw Europy juniorów wrócił z aż trzema medalami - w fantastycznym stylu wygrał rywalizację indywidualną na 200 m stylem dowolnym, pomógł też kolegom w sztafetach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym zdobyć kolejno brąz i złoto. Stokowski był prawdziwym objawieniem krajowego czempionatu w Olsztynie. W Aquasferze był drugi wśród grzbiecistów na 50 i 200 metrów oraz trzeci na 100 metrów. Na dwóch krótszych dystansach notował czasy lepsze od rekordów świata juniorów! Tylko w 2016 roku wyśrubował dziewięć rekordów Polski 17-latków (w tym jeden sztafetowy) i tyle samo wśród 18-latków (pięć z nich ustanowionych wraz z kolegami w sztafetach)! Był też wicemistrzem kraju seniorów na 50 m stylem motylkowym na długim basenie i sześciokrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski 17- i 18-latków." Można powiedzieć, że są powody do radości, a to jeszcze nie koniec głosowania.

Kapituła konkursu wybierze jeszcze między innymi trenera roku. Będziemy śledzić uważnie! Przed nami wyniki następujących kategorii: