RADOŚĆ BIELAN, SMUTEK BIELAN

2017-05-18 21:25:49

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Złoty medal wywalczył niezawodny Radosław Kawęcki. Srebro w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym wywalczyli pływacy AZS-AWF Warszawa. Blisko tego krążka byli ich lokalni rywale z UKS G-8 Bielany. Spotkała ich jednak dyskwalifikacja, w efekcie czego na podium nie stanęły dwa zespoły z naszej Dzielnicy.Radosław Kawęcki w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym pokazał klasę.  Z czasem 1:55.79 i ponad półtorasekundową przewagą nad drugim Jakubem Skierką, uzyskał minimum na MŚ w Budapeszczie oraz Uniwersjadę w Tajpej.Młodzi pływacy z Bielan mogą być na siebie bardzo źli. Popłynęli w sztafecie 4 x 200 metrów wyśmienicie. Przez 2 zmiany po świetnym starcie Kacpra Stokowskiego prowadzili, a pierwsze miejsce utrzymywał Karol Młynarczyk. Pozycję stracił dopiero Cezary Butkiewicz i nie zdołał jej odzyskać Bartosz Piszczorowicz, jednak srebro i wynik 7:26:75 było i tak wymarzonym rezultatem. Niestety okazało się, że między drugą, a trzecią zmianą popełniono falstart o 0,04 sekundy (dopuszczalny to 0,03) i sztafetę zdyskwalifikowano choć popłynęła o sześć sekund szybciej od dotychczasowego rekordu Polski młodzieżowców.

W efekcie straty srebra dla Bielan, medal z tego kruszczu zyskali kolejni pływacy z naszej Dzielnicy, czyli AZS-AWF Warszawa. Drużyna z Marymonckiej popłynęła w czasie 7:30.46 przez długi czas tocząc bardzo wyrównaną walkę ze Śląskiem Wrocław, którą ostatecznie wygrał nie kto inny jak Radosław Kawęcki. Zwyciężyła sztafeta AZS-AWF Katowice.


1:17:30 - zapis wyścigu Radosława Kawęckiego po złoto, 2:56:30 - zapis sztafety z medalem AZS-AWF Warszawa
W pierwszych dziesiątkach pierwszego dnia zmagań była cała grupa absolwentów programu stypendialnego Dzielnicy Bielany, o którym pisaliśmy tutaj.

Przedstawiamy wyniki w pierwszych dziesiątkach bielańskich zawodników:

1. Radosław Kawęcki - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem grzbietowym,
2. AZS-AWF Warszawa - 4 x 200 metrów stylem dowolnym (Ćwiek, Dubiel, Biś, Kawęcki)
4. Dominik Ciężkowski - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem motylkowym,
6. Dominika Janiszewska - AZS-AWF Warszawa - 800 metrów stylem dowolnym,
7. Jan Suchan - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem grzbietowym,
7. UKS G-8 Bielany - 4 x 200 metrów stylem dowolnym kobiet (Skibczak, Jabłonowska, Pakuła, Bujak)
8. Weronika Gotowska - UKS G-8 Bielany - 200 metrów stylem motylkowym,
8. Karol Młynarczyk - UKS G-8 Bielany - 200 metrów stylem grzbietowym,
10. Adam Dubiel - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem grzbietowym.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage Radosława Kawęckiego