REKORDOWE ZAKOŃCZENIE ZMAGAŃ W ŁODZI

2017-12-23 11:01:33

Ostatni dzień ZMP w pływaniu, odbywających się w Łodzi, okazał się bardzo udany dla Bielan. Nie zabrakło złotych medali Akademików i rekordu Polski na 200 metrów stylem klasycznym w wykonaniu Bartłomieja Roguskiego.

W pierwszej czwórce wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym znalazło się aż trzech bielańskich pływaków. Złoto zdobył niedawny wicemistrz Europy - Radosław Kawęcki. Trzeci był Kacper Stokowski. Rekord kraju ustanowił Bartłomiej Roguski, poprawiając go aż o 0.37 sekundy. Kolejny medal dołożyła Weronika Hallmann, na podium stanęły również dwie sztafety AZS-AWF Warszawa.

W klasyfikacji medalowej AZS-AWF zajął czwarte miejsce, zdobywając 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. UKS G-8 Bielany na czternastym miejscu zgromadził dwa srebrne i dwa brązowe medale. W klasyfikacji medalowej zawodników najwyżej, na ósmym miejscu, uplasował się zdobywca dwóch złotych krążków - Radosław Kawęcki.

Miejsca w pierwszych szóstkach zawodników bielańskich klubów:
1. Radosław Kawęcki - AZS-AWF Warszawa - 100 metrów stylem grzbietowym
1. Bartłomiej Roguski - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem klasycznym
2. Weronika Hallmann - AZS-AWF Warszawa - 100 metrów stylem klasycznym
3. Kacper Stokowski - UKS G-8 Bielany - 100 metrów stylem grzbietwym
3. AZS-AWF Warszawa - 4 x 200 metrów stylem dowolnym (Kaczmarski, Dubiel, Roguski, Kawęcki)
3. AZS-AWF Warszawa - 4 x 100 metrów stylem zmiennym (Górecka, Kowalska, Hallmann, Wardzińska)