ROGUSKI I HALLMANN ZE ZŁOTAMI, FENOMENALNY RADZISZEWSKI

2018-05-26 22:06:43

Trzeci dzień, trzecia porcja dobrych informacji w Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu, odbywających się w Łodzi. 200 metrów stylem klasycznym należało do AZS-AWF Warszawa, który zdobył dwa złote medale. Fenomenalny rekord kraju 16-latków ustanowił Krzysztof Radziszewski na 50 metrów grzbietem.

Rywalizacja na 50 metrów stylem grzbietowym, choć nie przyniosła medali w rywalizacji seniorów, była prawdziwie bielańską rozgrywką, z mocnym akcentem w wykonaniu fenomenalnego Krzysztofa Radziszewskiego. 16-latek z UKS G-8 Bielany przepłynął 50 metrów w czasie 25.82, co jest w tym wieku rezultatem wyśmienitym. Poprawił rekord kraju w tej kategorii wiekowej o ponad 0,3 sekundy, co na tak krótkim dystansie jest ogromną różnicą. O wyczynie Krzysztofa Radziszewskiego świadczy fakt, że za jego plecami zameldował się chociażby Radosław Kawęcki. Radziszewski, podobnie jak Rafał Słowik, wypełnił minimum na MEJ w Helsinkach.

Swoje drugie złoto w Łodzi wywalczyła prezentująca wyśmienitą formę pływaczka Akademików - Weronika Hallmann. 18-latka pierwszą długość basenu popłynęła zdecydowanie najszybciej z całej stawki, a następnie utrzymywała przewagę na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, ostatecznie dopływając na metę z przewagą 0,65 sekundy nad drugą Wiktorią Samułą.

W następnym wyścigu Akademicy znów świętowali, tym razem za sprawą Bartłomieja Roguskiego, który bardzo pewnie z ponad dwiema sekundami przewagi wywalczył złoto. - Udało się! Tytuł mistrza polski na 200 metrów stylem klasycznym obroniony z nowym rekordem życiowym: 2:11:77. Mam też minimum na Mistrzostwa Europy do Glasgow - nie krył radości na Facebooku pływak bielańskiego klubu.

Miejsca w pierwszych dziesiątkach pływaków z Bielan:
1. Weronika Hallmann - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem klasycznym
1. Bartłomiej Roguski - AZS-AWF Warszawa - 200 metrów stylem klasycznym
5. Krzysztof Radziszewski - UKS G-8 Bielany - 50 metrów stylem grzbietowym
6. Radosław Kawęcki - AZS-AWF Warszawa - 50 metrów stylem grzbietowym
8. Rafał Słowik - UKS G-8 Bielany - 50 metrów stylem grzbietowym
9. Karol Młynarczyk - UKS G-8 Bielany - 50 metrów stylem grzbietowym
9. Adam Dubiel - AZS-AWF Warszawa - 400 metrów stylem dowolnym
10. Jan Karolczak - UKS G-8 Bielany - 50 metrów stylem grzbietowym

MG / fot: Fanpage Bartłomieja Roguskiego