SEBASTIAN KARAŚ ODEBRAŁ GRATULACJE

2017-09-08 20:11:57

Choć Sebastian Karaś - pierwszy człowiek, który wpław przepłynął Bałtyk - Bielany zna doskonale i z Dzielnicą związany jest bardzo mocno, jego ostatnia wizyta na Bielanach miała miły, oficjalny charakter. Sebastian Karaś spotkał się z władzami Dzielnicy, odbierając gratulacje za swój wyczyn.Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Sebastian Karaś, znany z wielu niekonwencjonalnych i ekstremalnych pomysłów, związanych z pływaniem długdystansowym, dokonał to, co dla większości ludzi wydaje się niemożliwie. Przepłynął Bałtyk, docierając z Kołobrzegu na Wyspę Bornholm, o czym pisaliśmy tutaj.Wzbudziło to ogromne uznanie władz Dzielnicy. Na zorganizowanym przez Jacka Bączkowkiego i TKKF Chomiczówka, Sebastian Karaś, jego bliscy i przedstawiciele sztabu, spotkali się z Grzegorzem Pietruczukiem i Włodzimierzem Piątkowskim - wiceburmistrzami Dzielnicy Bielany. W Restauracji "Pod Podłogą", która powoli staje się tradycyjnym miejscem śniadań organizowanych przez TKKF Chomiczówka dla najlepszych bielańskich sportowców, Sebastian miał okazję do odebrania gratulacji i drobnych upominków.

- Z Sebastianem współpracuję od wielu lat, nie tylko jako jako wiceburmistrz Bielan, ale również jako jego podopieczny zbierając u niego pływackie szlify. Jestem dumny zarówno z jego kolejnego wielkiego osiągnięcia, jak również coraz silniejszego związania działalności pływackiej i kariery z Bielanami. Sebastian zawsze może liczyć na nasze wsparcie - zapewnił zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.

W godzinach popołudniowych wybitnego pływaka długodystansowego czekały kolejne miłe chwile. Zawodnik w Urzędzie Dzielnicy odebrał gratulacje od Burmistrza Tomasza Menciny i zastępczyni Burmistrza - Magdaleny Lerczak, tym samym odbierając najwyższe wyrazy uznania od całego Zarządu Dzielnicy Bielany, który podobnie jak wszyscy fani sportu, którzy na żywo śledzili wyczyn Sebastiana Karasia, byli pod ogromnym wrażeniem jego osiągnięcia.Warto dodać, że Akademia Pływacka Sebastiana Karasia, podobnie jak inne świetne szkoły pływackie z Bielan, jak chociażby UKS G-8 Bielany, czy Academy of Hasten, pojawią się na Pikniku Żegnaj Lato na Bielanach, o którym pisaliśmy tutaj.

MG źródło: inf. własna