SHEGUMO Z NAJLEPSZYM WYNIKIEM W KRAJU

2017-05-08 21:32:24

Yared Shegumo z AZS-AWF Warszawa pod koniec kwietnia zajął trzecie miejsce w Maratonie w Düsseldorfie. Co istotne reprezentant kraju i klubu z Bielan osiągnął najlepszy do tej pory wynik w tym roku na dystansie maratońskim.


Przebiegnięcie maratonu zajęło polskiemu zawodnikowi 2 godziny 12 minut i 33 sekundy. Jak się okazało rezultat osiągnięty przez Yareda Shegumo to do tej pory najszybszy wynik maratoński polskiego zawodnika w 2017 roku, o czym poinformował na swojej stronie Polski Związek Lekkiej Atletyki. Do dystansu przekraczającego nieco półmetek rywalizacji, polski zawodnik dotrzymywał kroku rywalom z Ugandy i Norwegii, którzy stanęli na dwóch pozostałych stopniach podium, a następnie przewaga czołówki nad Yaredem zaczęła się zwiększać. Ostatecznie wygrał Robert Chemonges z Ugady, do którego Polak stracił dokładnie dwie minuty.

W Orlen Warsaw Marathonie, którego wyniki podawaliśmy tutaj zwyciężył najszybszy do tej pory w Polsce Artur Kozłowski, który trasę biegu w Warszawie pokonał o 5 sekund wolniej od Yareda Shegumo.

MG źródło: pzla.pl /inf. własna / fot: AN