SIOSTRY SUDAK NAJLEPSZE W POLSCE

2022-07-11 10:48:00

Początek lipca przyniósł rywalizację w Mistrzostwach Polski w triathlonie, rozegranych w Suszu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się sportowcy UKS G-8 Bielany. Zuzanna Sudak cieszyła się z dwóch złotych medali w kategoriach seniorów i U23. Dwa srebrne wywalczyła jej siostra – Magdalena.

Sportowcy w zmaganiach seniorów rywalizowali na dystansie 400 metrów pływania, 10 kilometrów na rowerze oraz 2500 metrów biegu.  W rywalizacji kobiet mieliśmy do czynienia z show siótr Zuzanny i Magdaleny Sudak.  Pochodzące z Milanówka zawodniczki bielańskiego klubu podzieliły między sobą złote i srebrne medale. Na mecie Zuzanna była lepsza o 17 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła  Marta Łagownik z Gdańska. Spośród zwodniczek z Bielan, jedenasta była Eleonora Tyndzik.

W zmaganiach seniorów na wysokiej, szóstej pozycji uplasował się Daniel Juszkowiec. W zmaganiach juniorów siódmy był Jakub Suchan. W kategorii M55 zwyciężył trener UKS G-8 Bielany – Cezary Figurski.

Red / fot: Fanapge UKS G-8 Bielany