SUKCES ELIZY ZBRZEZNEJ NA SŁOWENII

2019-02-26 09:02:55

Dobre wieści z Pucharu Świata Taekwondo w Słowenii. Dużą niespodziankę ale po naprawdę dobrych walkach sprawiła Eliza Zbrzezna zdobywając w swoim pierwszym seniorskim starcie złoty medal w kategorii do 67kg. Mateusz Nowak wywalczył srebro w zmaganiach 58 kg. Patrycja Adamkiewicz tym razem zajęła piąte miejsce.

Sensacyjna zwyciężczyni w kategorii 67 kilogramów przez zmagania przeszła jak burza. Eliza Zbrzezna nie mogła sobie wymarzyć lepszego debiutu na arenie międzynarodowej w kategorii seniorów. Kolejno zawodniczka AZS-AWF Warszawa pokonywała rywalki z Rosji, Włoch, Serbii  aby wejść do strefy medalowej i w półfinale ponownie zwyciężyć z zawodniczką z Rosji. W drodze do walki o złoto zawodniczka bielańskich Akademików pokonała 4:3 faworyzowaną Polinę Khan, a w finale 2:1 Serbkę – Aleksandrę Perisić.

Mateusz Nowak, startujący w kategorii 58 kilogramów dobrnął do finału i dopiero w nim uległ zawodnikowi Rosji – Georgiemu Gurtsievovi. Wcześniej w drodze do złota, w pojedynku półfinałowym Nowak rozprawił się z Chorwatem – Marko Lipovacem.

MG / fot: materiały klubowe