SUKCES ELŻBIETY MADEJSKIEJ

2017-04-21 15:29:21

Elżbieta Madejska - trenerka tenisa stołowego, pracująca w bielańskim IKS AWF Warszawa zdobyła tytuł trenerki roku. Plebiscyt organizowała Komisja Sportu PKOl, doceniając zasługi Elżbiety Madejskiej dla kadry paraolimpijskiej w tenisie stołowym, która w Rio de Janeiro zdobyła aż osiem medali.

Między innymi dzięki Elżbiecie Madejskiej reprezentacja tenisistów stołowych pod okiem Elżbiety Madejskiej zdobyła 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Związana od lat z Bielanami trenerka odebrała wyróżnienie od Ireny Szewińskiej. Jak informuje na swojej stronie PKOl w 2016 roku zawodniczki i zawodnicy trenujący pod kierownictwem Elżbiety Madejskiej wystartowali w pięciu turniejach międzynarodowych rangi Pucharu Świata, zdobywając 6 medali złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych.

Od 1995 roku laureatka nagrody na trenerkę roku związana jest ze sportem osób niepełnosprawnych, pracując między innymi z Natalią Partyką, Katarzyną Marszał i Karoliną Pęk, czyli drużyną, która w finale IO w Rio de Janeiro pokonały drużynę Chin.

- Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów - napisali na swoim fanpage sekcji tenisa stołowego sekcji IKS AWF Warszawa jego redaktorzy.

Elżbieta Madejska od lat związana jest z Bielanami. Poza pracą w IKS AWF prowadziła zajęcia tenisa stołowego w bielańskich szkołach. Nie tak dawno, w marcu odwiedziła XXI Grand Prix Bielan w tenisie stołowym (o turnieju pisaliśmy tutaj), gdzie obserwowała rywalizację młodych zawodniczek i zawodników w Zespole Szkół numer 55 przy ulicy Gwiaździstej.

Red / fot: fanpage IKS AWF Warszawa