SUKCESY WIOŚLARZY W POZNANIU

2016-10-04 15:46:53

Sukcesami AZS-AWF Warszawa zakończyły się Mistrzostwa Polski w wioślarstwie, rozegrane w Poznaniu. Nie zawiedli Dominik Czaja i Maciej Zawojski, którzy w stolicy Wielkopolski wywalczyli złoto w dwójce oraz cenne medale indywidualne.

Nie tylko Czaja i Zawojski, którzy pokazali w dwójce prawdziwą klasę, cieszyli się w Poznaniu z medali dla AZS-AWF Warszawa. Brąz w czwórce podwójnej wywalczyli ich koledzy, którzy od startu do mety bronili swojego trzeciego miejsca. W jedynce mężczyzn kategorii lekkiej tuż za podium uplasował się Piotr Gielec. Krystyna Lemańczyk była trzecia w jedynce kobiet. W jedynce kobiet kategorii lekkiej piąta była Paula Wydrych.

Maciej Zawojski w jedynce mężczyzn osiągnął czas 6:54:19 i swojego klubowego kolegę – Dominika Czaję, wyprzedził o nieco ponad 3 sekundy. Trzeci na podium Adam Wicenciak z Poznania stracił do zwycięzcy prawie 10 sekund.

Dwunastu setnych sekundy zabrakło ósemce mężczyzn, aby sięgnąć po srebro. O tyle Akademicy przegrali drugie miejsce z zespołem AZS Szczecin.

We wspomnianej na wstępie dwójce podwójnej Dominik Czaja i Maciej Zawojski prowadzili od startu do mety, utrzymując wypracowaną na początku wyścigu przewagę około półtorej sekundy i zapewniając sobie złoty medal, dzięki pokonaniu duetu Chabel – Grabowski z Poznania.

Czwórka podwójna mężczyzn:
3. AZS –AWF Warszawa: Michał Mrozek, Konrad Franke,  Jakub Rogowski, Szymon Pośnik

Jedynka kobiet:
3. AZS-AWF Warszawa: Krystyna Lemańczyk

Ósemka mężczyzn:
3. AZS-AWF Warszawa: Konrad Franke, Krzysztof Szumowski, Szymon Pośnik, Michał Mrozek, Adam Woźniak, Wiktor Pyrgała, Witold Szczepański, Jakub Rogowski, Filip Kruszewski
Dobra postawa bielańskich wioślarzy, pozwoliła im na zajęcie III miejsca w klasyfikacji punktowej, z dorobkiem 231 punktów. Zwyciężyła drużyna LOTTO Bydgostia.

MG źródło: eos.wztw.hostingasp.pl / fot: AZS-AWF Warszawa fanpage