SZERMIERZE PO MUNDIALU

2018-07-30 08:47:32

Za nami Mistrzostwa Świata w szermierce, jakie rozegrano w chińskim mieście Wuxi. W najważniejszej imprezie roku nie zabrakło bielańskich akcentów.

Z niezłej strony zaprezentowała się w konkurencji szabli kobiet Aleksandra Shelton-Socha, która zajęła 14. miejsce. Powracająca do coraz wyższej formy po przerwie olimpijka, uległa w walce o ósemkę Sofii Velikayi z Rosji – sześciokrotnej medalistce MŚ, która w Wuxi wywalczyła srebrny medal. Rundę wcześniej z rywalizacji odpadła Małgorzata Kozaczuk – dwudziesta trzecia w generalce.

Polki wystartowały również w drużynie, w której znalazła się kolejna zawodniczka Akademików – Martyna Komisarczyk. Niestety w pierwszym pojedynku uległy 23:45 Ukrainkom, które były drużyną wyżej rozstawioną. To pozwoliło drużynie z trzema Akademiczkami w składzie na zajęcie piętnastej pozycji.

Red / fot: Facebook Macieja Hartfila