SZPADZISTKI TRZECIĄ DRUŻYNĄ ŚWIATA

2022-07-22 12:15:56

W trwających w Kairze Mistrzostwach Świata w szermierce, ze świetnej strony w drużynowym konkursie szpady zaprezentowała się reprezentacja Polski, zdobywając brązowy medal mundialu. W składzie znajdowały się dwie zawodniczki AZS AWF Warszawa – Magdalena Pawłowska i Kamila Pytka.Wcześniej w konkursie indywidualnym Polki zajęły odleglejsze pozycje. 67 pozycja Magdaleny Pawłowskiej i 77 Kamili Pytki nie zapowiadały, że w konkursie drużynowym Polska może zajść tak daleko. Okazało się inaczej.

Polki do rywalizacji drużynowej przystąpiły z piątym miejscem w rankingu. W pierwszej fazie zmagań czekał je wolny los, a następnie spotkały się z zespołem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Biało-czerwone zrobiły swoje wygrywając 45:20. Wszystkie zawodniczki wygrywały swoje pojedynki z rywalkami.

W kolejnej rundzie na nasz zespół czekały Czeszki. Zespół dużo silniejszy aniżeli poprzedni rywal. Spotkanie zakończyło się wygraną 45:26. Magdalena Pawłowska spisała się z bardzo dobrej strony w pojedynku z naszymi południowymi sąsiadami.

Mecz z Amerykankami decydował o wejściu do strefy medalowej. Szpadzistki z USA były faworytkami, ale pojedynek potoczył się po myśli naszej drużyny, która wygrała 40:35. Znów świetnie zaprezentowała się Magdalena Pawłowska.

W meczu o finał naszym zawodniczkom przyszło walczyć z najsilniejszą drużyną świata – Korenkami z Południa. Ten pojedynek zakończył się po myśli Azjatek. W meczu o brązowy medal Polki z Magdaleną Pawłowską w składzie pokonały Francuzki i mogły cieszyć się z wielkiego sukcesu, jakim jest brązowy medal Mistrzostw Świata!


pojedynek o brązowy medal od początku do 58 minuty

Skład polskiej reprezentacji uzupełniały poza wspomnianymi zawodniczkami AZS AWF Warszawa Renata Knapik-Miazga oraz Martyna Swatowska-Wenglarczyk.

Najlepszą drużyną została zgodnie z przewidywaniami Korea Południowa, która pokonała Włochy.

Red / fot: Print screen z relacji