TRIATHLONOWE ZMAGANIA ZNÓW NA BIELANACH

2016-10-13 18:58:59

Już po raz drugi na Bielany zawitają triathloniści. Wszystko, dzięki organizowanym przez UKS G-8 Bielany otwartym zawodom, w których może sprawdzić się każdy. Wszystko w najbliższą niedzielę, 16 października.


Wszyscy chętni, do wzięcia udziału rywalizacji pływackiej, rowerowej i biegowej mogą zapisywać się na zawody do 14 października, do godziny 12:00. Organizator przewidział 80 miejsc, co oznacza, że II edycja zmagań będzie większa, niż edycja inauguracyjna.  Zapisy przyjmowane są pod adresem strefazawodnika@gmail.comII Triathlon Bielański odbędzie się na takich samych zasadach jak edycja inauguracyjna. Najpierw na terenie obiektu CRS Bielany przy ulicy Lindego spotkają się pływacy, aby wystartować w zmaganiach w podziale na serie, dobrane na podstawie deklarowanych rekordów życiowych. 

Pływanie odbędzie się na 25-metrowej pływalni, a wszyscy zawodnicy rywalizujący w zmaganiach seniorów, będą mieli do pokonania 16 długości basenu. Po pływaniu, zaplanowanym na godzinę 10:00, przed 13:00 w Parku Młociny rozpoczną się dwie kolejne części triathlonu. Do rywalizacji rowerowej na dystansie 8 kilometrów (2 pętle w Lesie Młocińskim) oraz biegu na 2 kilometry, wszyscy wystartują według różnic, z jakimi pokonają dystans na pływalni CRS Bielany. O godzinie 14:00 przewidziano dekorację zawodników.  Regulamin zawodów można znaleźć tutaj.

- Zachęcam wszystkich do udziału. Sam startowałem rok temu i to wspaniałe przeżycie oraz wyzwanie. Cieszę się, że oferta zawodów na terenie Bielan jest tak duża. Cieszy mnie również fakt, że zawody są otwarte dla każdego, a dystanse pozwalają na to, aby swoich sił z zawodowcami mógł spróbować praktycznie każdy, kto choć trochę rusza się fizycznie. Widzimy się w niedzielę! - zachęca zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk. UD Bielany jest współorganizatorem imprezy.MG źródło: inf. własna / fot: I edycja zawodów