TRZECI MEMORIAŁ IM. Z. SZELESTA

2017-05-18 20:48:14

Memoriał im. Zygmunta Szelesta po raz trzeci zagości na stadionie AWF Warszawa. W tegorocznej edycji przy Marymonckiej pojawią się czołowi polscy zawodnicy.W Memoriale im. Zygmunta Szelesta, upamiętniającym wybitnego oszczepnika, najważniejszą konkurencją jest oczywiście ta, w której królował jego bohater. Wystartują w niej czołowi zawodnicy w kraju jak Kacper Oleszczuk, Marcin Krukowski oraz Łukasz Grzeszczuk. Ozdobą zawodów powinna być jednak rywalizacja w pchnięciu kulą, w której zobaczymy krajową czołówkę z Konradem Bukowieckim na czele. 

Nie zabraknie sportowców bielańskiego AZS-AWF Warszawa. Wśród 199 osób, znajdujących się na listach startowych mityngu, znalazło się ich siedmiu. Na 100 metrów kobiet pobiegnie Małgorzata Jóźwicka. W zmaganiach na 300 metrów zobaczymy Dominikę Muraszewską. Jej rywalki - Justyna Święty i Małgorzata Hołub na pewno zagwarantują bardzo interesującą rywalizację.

Podczas Memoriału zostanie rozegrana konkurencja mini wieloboju. Na 100 metrów przez płotki, w skoku wzwyż i pchnięciu kulą będzie rywalizowała Julia Słocka.  Na 200 metrów wystartuje Dariusz Kowaluk, a na czterokrotnie dłuższym dystansie Dominik Baćmaga. W mini wieloboju mężczyzn zobaczymy dwóch Akademików z Bielan - Rafała Abramowskiego i Krzysztofa Miarę.

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę, 20 maja o godzinie 17:00, a zakończy po niespełna trzech godzinach. Program minutowy znajdziecie tutaj, a dotychczasowe rekordy memoriału tutaj
MG źródło: pzla.pl / inf. własna