UDANE ZAWODY WARSAW CUP

2016-09-22 11:02:31

Weekend 17-18 września był wielkim świętem taekwondo olimpijskiego. Na zorganizowane TORWARZE turnieje stawiło się 759 zawodników (441 mężczyzn i 318 kobiet) z 41 państw.

O wysokim poziomie sportowym warszawskich turniejów organizowanych przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego i Klub Sportowy Tebek świadczy obecność nie tylko reprezentantów europejskich klubów i reprezentacji narodowych w sumie 251 ale również przybycie tak rzadko goszczących na europejskich matach teamów narodowych Kanady, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Nigru i Brazylii.
W podziale na kategorie wiekowe zawodników najliczniej reprezentowani byli  Juniorzy - 353 zawodników, w seniorskich kategoriach walczyło 257 zawodników a najmłodsi - Kadeci przybyli w liczbie 148 zawodników.
 
W rywalizacji z tak licznie przybyłymi gośćmi zawodnicy warszawskich klubów pokazali bardzo wysoki poziom. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Kadet&Junior wywalczyli zawodnicy warszawskiego klubu UKS G-8 Bielany. Podopieczni trenera Tomasza Pielaka zdobyli w sumie 4 złote medale i 2 brązowe ustępując jedynie reprezentacji narodowej Meksyku - Mexico National Team.
Medaliści z G-8 wszyscy to uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 78:
Złoto - Oliwia Uścimiuk -47 kg
Złoto - Szymon Sowiński -57 kg
Złoto - Klara Kłoczyńska -59 kg
Złoto - Eliza Zbrzezna +59 kg
Brąz - Sebastian Uścimiuk -53 kg
Brąz - Klaudia Dublaszewska -55 kg
 
W tej samej kategorii wiekowej zdobyciem srebrnego medalu mogą pochwalić się dwie zawodniczki trenera Michała Łoniewskiego z AZS AWF Warszawa, Julia Sereda - 51 kg (uczennica Gimnazjum nr 81 im. Witolda Doroszewskiego) i Nikola Wrzecion -44 kg (uczennica Gimnazjum Sportowego nr 78).
 
Klub AZS AWF Warszawa doskonale zaprezentował się w kategorii seniorskiej zajmując drugie miejsce drużynowo z wynikiem po jednym krążku z każdego koloru:
Złoto - Aleksandra Krzemieniecka -73 kg
Srebro - Patrycja Adamkiewicz -57 kg
Brąz - Karol Hołubowicz -80 kg
 
Warszawa na dobre wpisuje się w kalendarz turniejów rangi G1 (Puchar Świata) Światowej Federacji Taekwondo i organizatorzy już dziś zapowiedzieli kolejną edycję turnieju we wrześniu 2017 roku.

Marcin Sadowski