W RIO POWALCZĄ O... RIO

2016-03-10 18:44:47

W dniach 10-14 marca w Brazylii odbywa się Puchar Świata w pięcioboju. Dwie zawodniczki UKS G-8 Bielany: Aleksandra Chmielewska i Natalia Hachulska, walczą w Rio de Janeiro o przepustki na teogoroczne IO w... Rio de Janeiro. Bielański klub reprezentuje również Jarosław Świderski.


Pięciobój nowoczesny to konkurencja łącząca strzelanie, jeździectwo, szermierkę, pływanie i bieg przełajowy. W drugiej edycji zawodów Pucharu Świata, zawodniczki i zawodnicy walczą o cenne punkty Pucharu Świata, umożliwiające awans na tegoroczne IO. Co więcej, zawody są ważne także ze względu na to, iż dla całej stawki,  są możliwością sprawdzenia aren, na których najlepsi powalczą w najważniejszych dla każdego sportowca zawodach.

Celem minimum dla całej stawki reprezentującej UKS G-8 Bielany, jest przebrnięcie przez eliminacje i awans do finałów. Warto dodać, że każdy z krajów na IO reprezentują po dwie zawodniczki i dwóch zawodników. Pewna awansu do Rio jest Oktawia Nowacka. Szanse na drugie olimpijskie miejsce ma jedna z zawodniczek UKS G-8 Bielany. Druga wśród biało-czerwonych w rankingu światowym jest po Pucharze Świata w Kairze Anna Maliszewska z 87 punktami na miejscu 10, a trzecia Aleksandra Chmielewska z 57 punktami, która plasuje się nna miejscu 29. W rankingu mężczyzn 16 miejsce i 71 punków ma Jarosław Świderski, który spośród Polaków plasuje się na trzecim miejscu w rywalizacji. Punkty do rankingu będą zbierane do 22 maja, kiedy to w Moskwie odbędą się mistrzostwa świata.

- Zawody w Brazylii są dla nas szczególnie ważne. Jako pierwsze rywalizację rozpoczynają kobiety. Aleksandra Chmielewska została przydzielona do eliminacyjnej grupy "A", natomiast Natalia Hachulska do grupy "B" - relacjonował w rozmowie z Bielany na Start prosto z Brazylii Jarosław Świderski.

Po zawodach w Rio, całą pięciobojową stawkę czekają jeszcze konfrontację Pucharu Świata w Rzymie, Kecskemét (Węgery), Sarasota (USA), zawody Germany Open oraz wspomniany mundial w Rosji.

Będziemy informować o poczynaniach całej trójki reprezentantów UKS G-8 Bielany w Rio de Janeiro.

MG źródło: inf. własna / fot: Fanpage UKS G-8 Bielany - pięciobój