WIOŚLARZE Z CENNYMI MEDALAMI W POZNANIU

2020-10-12 17:53:52

Natan Węgrzycki Szymczyk i Agnieszka Kobus Zawojska to przedstawiciele bielańskiego AZS AWF Warszawa, którzy cieszą się z medali Mistrzostw Europy seniorów w wioślarstwie, rozegranych w Poznaniu. Natan Węgrzycki wywalczył srebro, Agnieszka Kobus -Zawojska brąz.


Natan Węgrzycki Szymczyk  pomimo spokojnego początku w rywalizacji jedynek, dzięki finiszowi wyprzedził rywali z Norwegii i Niemiec, ostateczni e zdobywając srebro. Zawodnik bielańskiego klubu i student AWF przy Marymonckiej nie ukrywał, że na finiszu nie wiedział, na której pozycji finiszował, ostatecznie jednakk wyścig zakończył się happy endem. Sukces wioślarza bielańskiej drużyny można zobaczyć tutaj.

Agnieszka Kobus-Zawojska i jej koleżanki w czwórce również popisały się finiszem, w ostatniej części dystansu pokonując Ukrainki, co dało im brązowy medal. - Wczoraj dostałam mnóstwo pytań: Aga czy jesteś zadowolona? Tak kochani JESTEM! To kolejny medal imprezy rangi mistrzowskiej. To kolejny medal, który udowadnia, że czwórka podwójna kobiet to już solidna MARKA - podsumowała we wpisie w mediach społecznościowych zawodniczka AZS AWF Warszawa.

fot: print screen z relacji TVP Sport