WRZEŚNIOWE SUKCESY TRIATHLONISTÓW

2017-09-04 17:08:19

Świetnie rozpoczął się wrzesień dla bielańskich triatlonistów. W Malborku w Mistrzostwach Polski elity brązowy medal wywalczyła Olga Kowalska, reprezentująca barwy Trinergy. W Rumunii w Pucharze Europy Juniorów drugi był Kamil Damentka z UKS G-8 Bielany.Olga Kowalska swoimi ostatnimi startami sygnalizowała, że na zawodach MP w Malborku będzie liczyła się w walce o najwyższe pozycje i tak też się stało. Zawodniczka Trinergy wystartowała na dystansie 1/2 Iron Man (1,9 km. pływania, 90 km. jazdy na rowerze i półmaratoński dystans biegu). Warunki atmosferyczne w Polsce były bardzo niesprzyjające, co utrudniało rywalizcję. Po siódmym wyniku pływania, bielańska zawodniczka dogoniła rywalki na rowerze i wyszła na trzecią pozycję, które nie oddała. Fenomelnie wypadła konkurencja biegowa w wykonaniu Olgi Kowalskiej, która półmaratoński dystans po wcześniejszym wysiłku pływackim i rowerowym, pokonała w godzinę 26 minut i 3 sekundy, co było najlepszym wynikiem w stawce.

- Kontrolowałam sytuację, walczyłam o to, aby być jak najbliżej pierwszej dwójki i swój występ uważam za sukces. Nie zwalniam tempa i już za 4 tygodnie start, którego nie mogę się doczekać. Pełny dystans Iron Man w Barcelonie - skomentowała dla naszego serwisu Olga Kowalska, która kończyła LO im. Janusza Kusocińskiego przy ulicy Lindego oraz studiowała na bielańskiej AWF.

- To nie pierwszy sukces i ostatni dobry wynik ściśle związanej z Bielanami zawodniczki. To cieszy. Mamy świetną sekcję triathlonową UKS G-8 Bielany, a do tego swoje sukcesy dla naszej Dzielnicy dokładna zawodniczka Trinergy. Wiem jak bardzo w przygotowaniach do zawodów istotny jest dostęp do możliwości treningów w dobrych warunkach. Podjęliśmy decyzję, że jako wyraz uznania dla wyników Olgi, będzie ona mogła korzystać z basenu CRS Bielany w najbliższym czasie za darmo, aby przygotowywać się do kolejnych startów - nie kryje zadowolenia z triathlonowych osiągnięć zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Bardzo dobrze w rumuńskiej miejscowości Tulcea zaprezentował się Kamil Damentka. Zawodnik UKS G-8 Bielany również nie zwalnia tempa. W Pucharze Europy Juniorów zwycięstwo z Węgrem Georgo Soosem zawodnik z Bielan przegrał zaledwie o 11 sekund, zdecydowanie najlepiej prezentując się w konkurencji biegowej, w której zyskał nad zycięzcą aż 46 sekund. Zabrakło mu jednak nieco po wyraźnie przegranej z liderem otwierającej zawody rywalizacji pływackiej. Walczono na dystansie 750 metrów pływania,  22,5 kilometra jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu.1/2 Iron Man Malbork:

38. Olga Kowalska - Tringergy Team - 4:33:01 - trzecie miejsce w rywalizacji kobiet
224. Robert Szul - Bielański Klub Kyokushin Karate - 5:35:39
266. Dariusz Dolczewski - CrossFit Elektromoc - 5:49:20

MG źródło: inf. własna / fot: zbiory własne zawodników