WYBIERZ NAJPOPULARNIEJSZYCH W WARSZAWIE - SĄ BIELAŃCZYCY!

2018-01-16 11:15:23

Trwa plebiscyt na najlepszych sportowców w Warszawie, tradycyjnie organizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Trwa głosowanie internetowe. Do 23 stycznia głosy na najpopularniejszych sportowców Warszawy oraz najpopularniejszą imprezę sportową mogą oddawać internauci, którzy zadecydują w dwóch wymienionych kategoriach. Nie zabrakło kandydatur z Bielan!XVIII Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku obejmuje głosowanie internautów w dwóch kategoriach, dotyczących najpopularniejszych sportowców i imprez. Najlepszych wybierze kapituła konkursowa w składzie: Irena Szewińska, Dorota Idzi, Teresa Sukiewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Andrzej Supron i Ryszard Szurkowski. Wybiorą oni najlepszego sportowca, najlepszego sportowca niepełnosprawnego, trenera roku oraz sportową osobowość roku. Wyniki poznamy na Balu, zaplanowanym 2 lutego 2018 r., w hali widowiskowo-sportowej „ARENA URSYNÓW” przy ul. Pileckiego 122.

Wśród wszystkich kandydatur nie zabrakło przedstawicieli Dzielnicy Bielany, na których warto oddać swój głos. 

Poniżej przedstawiamy kandydatury bielańskich sportowców w głosowaniu na najpopularniejszego sportowca:
1. Patrycja Adamkiewicz - AZS-AWF Warszawa, taekwondo olimpijskie, trener: Tomasz Pyciarz
2. Dominik Czaja - AZS-AWF Warszawa, wioślarstwo, trener: Jarosław Szymczyk
3. Marta Fidrych - IKS AWF Warszawa, szermierka na wózkach, trener: Marek Gniewkowski
4. Agnieszka Kobus - AZS-AWF Warszawa, wioślarstwo, trener: Adam Skwarski
5. Wojciech Makowski - IKS AWF Warszawa, pływanie, trener: Waldemar Madej
6. Katarzyna Marszał - IKS AWF Warszawa, tenis stołowy, trener: Elżbieta Madejska
7. Dariusz Pender - IKS AWF Warszawa, szermierka na wózkach, trener Marek Gniewkowski
8. Magdalena Piekarska - AZS-AWF Warszawa, szermierka - szpada, trener Mariusz Kosman
9. Kamila Pytka - AZS-AWF Warszawa, szermierka - szpada, trener: Mariusz Kosman
10. Jarosław Świderski - UKS G-8 Bielany, pięciobój nowoczesny, trener: Mateusz Nowicki

Co może nieco dziwić, w gronie nominowanych brak znanych, lubianych i osiągających sukcesy bielańskich pływaków: Radosława Kawęckiego i Kacpra Stokowskiego.

Wśród najpopularniejszych imprez, jedna z nich odbyła się na Bielanach - chodzi o wyścig "1. mila", który odbył się na terenie AWF Warszawa, o którym pisaliśmy tutaj. Drugą imprezą jest organizowany przez Tebek Bielany na Torwarze Warsaw Cup, o którym pisaliśmy tutaj.

- Zachęcam do głosowania. Dziesiątka nominowanych sportowców i dwie imprezy to niezły wynik, choć spokojnie jeszcze kilka osób w mojej opinii mogło w tym gronie zagościć. Oferta głosowania na przedstawicieli bielańskich klubów jest i tak ogromna. Wioślarstwo, taekwondo, szermierka, pięciobój, tenis stołowy, pływanie. Nic tylko wybierać. Ja swój głos oczywiście również oddam - zachęca do udziału w plebiscycie zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

- Plebiscyty internetowe nie zawsze odzwierciedlają poziom sportowy i osiągnięcia. Szczególnie, w tym przypadku, gdy głosujemy na najpopularniejszego, a nie najlepszego zawodnika w Warszawie. Liczę jednak, że nasi zawodnicy cieszą się dużą popularnością i nie konkurując z piłkarzami mają szansę powalczyć o ten tytuł. Mocno trzymam kciuki za kapitułę plebiscytu, która wybiera 10 najlepszych sportowców Warszawy w 2017 roku. Wierzę, że wzmocniona Tomkiem Majewskim naprawdę pochyli się nad wynikami sportowymi, a nie kwestiami popularności i sympatii - wyraził swoje nadzieje związane z plebiscytem Maciej Hartfil,  kanclerz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Prezes AZS-AWF Warszawa.

Głosować można internetowo do 23 stycznia, klikając w załączony link.

Red