WYBIERZMY PŁYWACKIEGO BOHATERA 2016 ROKU

2017-01-27 13:42:42

Trwa jeden z największych i najbardziej prestiżowych plebiscytów w środowisku pływackim, organizowany przez portal Megatiming.pl. Zakończono głosowania ekspertów w poszczególnych kategoriach. Czas na wybór internautów, którzy mogą głosować na dwadzieścia pięć kandydatur, w tym aż cztery z Bielan!


Zasady głosowania internautów są bardzo proste. Mogą wybierać spośród najlepszych "trójek", które osiągnęły najlepsze rezultaty w swoich kategoriach. Bielany reprezentują Radosław Kawęcki, Kacper Stokowski, Sebastian Karaś i Wojciech Makowski. Każdy z zawodnikow stawał na podium w innej kategorii, każdy z nich powinien znaleźć się jak najwyżej w głosowaniu internautów, o co bardzo prosimy. Aby oddać głos, wystarczy do 31 stycznia wejść na stronę Megatiming.pl (kliknijcie tutaj) i oddać głos w ankiecie. Można oddawać jeden głos dziennie.

- Serdecznie zachęcam do oddawania głosów na zawodników związanych z Bielanami, tym bardziej że każdy z nich, na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do klubów,  nierozerwalnie zwiazanych z naszą dzielnicą i będących świetnym narzędziem promocyjnym Bielan. Głosowanie jest okazją do tego, aby po pierwsze docenić ich fantastyczne wyniki, ale również podziękować za to, jak ogromny mają wkład w promocję naszej Dzielnicy - zachęca zastepca burmistrza Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Poniżej sylwetki związanych z Bielanami zawodnikow, przygotowane przez portal Megatiming.pl:

Radosław Kawęcki (zwycięzca kategorii najlepszy pływak):

To już trzecie z rzędu zwycięstwo zawodnika AZS AWF Warszawa w tej kategorii. Kawęcki ma za sobą niemal doskonałe dwanaście miesięcy. Podczas mistrzostw Europy na długim basenie, pomimo kłopotów zdrowotnych, zdeklasował całą stawkę na dystansie 200 m stylem grzbietowym, zdobywając trzecie z rzędu złoto tej imprezy. W Londynie zapewnił sobie też przepustkę na igrzyska i to właśnie sukcesu w Rio de Janeiro zabrakło podopiecznemu Pawła Słomińskiego do pełni szczęścia w 2016 roku. Żądny rewanżu, postanowił udać się do Windsoru na czempionat globu na krótkim basenie. Tam ponownie okazał się najlepszy w swojej koronnej konkurencji. Na krajowym podwórku zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix 2015/2016, a na mistrzostwach kraju w Szczecinie i Olsztynie nie miał sobie równych na 100 i 200 m stylem grzbietowym.Kacper Stokowski (zwycięzca kategorii najlepszy junior):

Zaledwie 17-letni pływak G-8 Bielany Warszawa ma za sobą doskonały rok. Z mistrzostw Europy juniorów wrócił z aż trzema medalami - w fantastycznym stylu wygrał rywalizację indywidualną na 200 m stylem dowolnym, pomógł też kolegom w sztafetach 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym zdobyć kolejno brąz i złoto. Stokowski był prawdziwym objawieniem krajowego czempionatu w Olsztynie. W Aquasferze był drugi wśród grzbiecistów na 50 i 200 metrów oraz trzeci na 100 metrów. Na dwóch krótszych dystansach notował czasy lepsze od rekordów świata juniorów! Tylko w 2016 roku wyśrubował dziewięć rekordów Polski 17-latków (w tym jeden sztafetowy) i tyle samo wśród 18-latków (pięć z nich ustanowionych wraz z kolegami w sztafetach)! Był też wicemistrzem kraju seniorów na 50 m stylem motylkowym na długim basenie i sześciokrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski 17- i 18-latków.Sebastian Karaś (na podium w kategorii najlepszy pływak na wodach otwartych):

Kolejny rok z rzędu Sebastian Karaś wyznaczył sobie niesamowicie ambitny cel do zrealizowania. W trakcie wakacji chciał przepłynąć wpław 100 km przez Bałtyk. Misja rekordzisty Polski w pokonaniu kanału La Manche tym razem zakończyła się niepowodzeniem, ale niezrażony tym elblążanin już zapowiedział, że z naszym morzem zmierzy się ponownie w 2017 roku. Przed tą próbą Karaś popisał się jeszcze kilkoma imponującymi startami: bez najmniejszych problemów pokonał trasę Hel-Gdynia-Hel, a na "Otyliadzie" ustanowił nowy rekord, przepływając w czasie dwunastu godzin dystans 54 kilometrów i 200 metrów. Należy w tym miejscu dodać, że w najbliższym czasie Sebastian Karaś na obiekcie CRS Bielany będzie bił kolejny rekord, o którym napiszemy wkrótce.

Wojciech Makowski (zwycięzca w kategorii najlepszy pływak niepełnosprawny):

Jedyny zwycięzca tegorocznego plebiscytu, który w głosowaniu kapituły otrzymał komplet punktów! Kielczanin (reprezentujący barwy bielańskiego IKS-AWF Warszawa - przyp. red.) już od jakiegoś czasu notuje doskonałe wyniki w rywalizacji zawodników niewidomych (S11), ale to właśnie 2016 rok był ukoronowaniem jego ciężkich treningów w ostatnich latach. Start w Rio de Janeiro zakończył zdobyciem pierwszego w życiu medalu igrzysk paraolimpijskich. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym uplasował się na drugiej lokacie, był też w finale 100 m stylem dowolnym. Kilka miesięcy przed wylotem do Brazylii zaprezentował się na mistrzostwach Europy w Funchal, na których był najlepszy w swojej koronnej konkurencji, a do swojego dorobku dołożył również brąz na 100 m stylem dowolnym.Patronat honorowy nad plebiscytem "Bohaterowie 2016 roku" objął Polski Związek Pływacki. Partnerami plebiscytu są marka MP Michael Phelps oraz H2O Shop.

MG źródło: inf. własna / megatiming.pl / fot: materiały z Facebooka