WYSOKI POZIOM KOLEJNEGO TRIATHLONU BIELAŃSKIEGO

2019-09-23 20:01:09

Na bardzo wysokim poziomie stały kolejne już zawody triathlonowe, rozgrywane na Bielanach. Kolejny już Triathlon Bielański rozgrywany był tym razem na nieco dłuższym dystansie, aniżeli w ubiegłych latach. Zwyciężył Piotr Małek.


W tegorocznej edycji wyjątkowego, bielańskiego triathlonu, który od większości startów w tej dyscyplinie różni to, że pływanie oddzielone jest od roweru i biegu, co jest świetną okazją do debiutu, poziom był bardzo wysoki.

Wszystkich pływaków na obiekcie CRS Bielany powitał Burmistrz Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk. W tej części zmagań świetnie poradził sobie Jakub Kowalski, który po pokonaniu 400 metrów w 4 minuty i 52 sekundy mógł cieszyć się z prowadzenia. Świetnie poradziła sobie także Klaudia Skibiak z UKS G-8 Bielany.

Po przeniesieniu zmagań na Młociny, gdzie rywalizowano na rowerze i z biegu, kolejność uległa jednak zmianie.  Dzięki świetnemu wynikowi na rowerze, na prowadzenie wyszedł Piotr Małek z IBOX Małej Ligi i choć przed biegiem kontakt z nim miał jeszcze Paweł Kalinowski, to Małek dzięki dobremu biegowi wygrał dość pewnie.

Spośród bielańskich sportowców, świetnie spisały się zawodniczki. W kategorii K 16 wspomniana wcześniej Klaudia Skibiak wyprzedziła Eleonorę i Marię Tyndzik. Najszybszą kobietą była natomiast  Justyna Małek.

Wyniki bielańskich sportowców w triathlonie:
5. Bartosz Rękawek - UKS G-8 Bielany - 45:35
20. Klaudia Skibiak - UKS G-8 Bielany - 51:07
21. Eleonora Tyndzik - UKS G-8 Bielany - 51:07
30. Maria Tyndzik - UKS G-8 Bielany - 55:04
50. Michał Trawiński - Grupa Biegowa UM / Naprzód Młociny - 1:02:48
61. Wioletta Cieplińska - Naprzód Młociny - 1:07:55

- Z roku na rok rośnie poziom naszego triathlonu. Coraz więcej osób, które startują tutaj corocznie i widzimy jak duże postępy robią. To miłe i budujące. Cieszą pozytywne opinie o imprezie, której uczymy się z roku na rok, robiąc coraz lepsze i bardziej renomowane zawody triathlonu, co przecież nie jest łatwe - podsumował Grzegorz Pietruczuk.
 
 MG / fot: Fanpage CRS Bielany