WYSYP MEDALI W KĘTRZYNIE

2016-10-24 18:38:30

Za nami Mistrzostwa Polski seniorów w taekwondo. Jak zwykle dobrze zaprezentowało się bielańskie taekwondo. AZS-AWF Warszawa wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Zawodnicy Bielan czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.


 Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji stawali reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa: Aleksandra Krzemieniecka - 73 kg, Patrycja Adamkiewicz - 57 kg, Karol Hołubowicz - 80 kg. i Jakub Posadzy - 58 kg. Aleksandra Krzemieniecka w swojej kategorii rywalizowała ze srebrną medalistką - Aniką Godel.
 
Poza Aniką Godel srebrne medale powędrowały do Małgorzaty Moczydłowskiej + 73kg, Piotra Pazińskiego - 87kg, Piotra Wójtowicza - 74kg, Mateusza Nowaka - 58kg, Mateusza Żechowskiego - 63kg, Anny Zbawionej - 63kg, Maurycego Miszczaka -63kg i Justyny Miszczak - 57kg. Wspominając o srebrnych medalach, warto zaznaczyć, że w drodze do złota Piotr Paziński -  nasz olimpijczyk z Rio de Janeiro, uległ reprezentantowi Poznania - Bartoszowi Kołeckiemu.
 
Brązowe krążki tym razem trafiły na szyję Michała Bryma - 63kg, Mileny Mazurek i Gabrysi Dajnowicz - 62kg, Michała Dudy - 87kg, Weroniki Uścimiuk - 57kg, Karola Olchowskiego - 74kg i Huberta Skrzydlewskiego - 80kg.
 
Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo w wykonaniu zawodników AZS AWF Warszawa i Szkoły Mistrzostwa Sportowego to także zasługa trenerów Tomasza Pyciarza i Wojciecha Pyzla i jak zwykle powód do dumy. Warto w tym momencie wspomnieć o liście zawodniczek i zawodników, którzy uczą się w Zespole Szkół numer 50 przy ulicy Lindego. Są nimi Patrycja Adamkiewicz - 57kg i Jakub Posadzy - zdobywcy złotych medali.
 
Medale srebrne powędrowały do  Mateusza Nowaka - 58kg, Mateusza Żechowskiego - 63kg, Anny Zbawionej - 63kg i Maurycego Miszczaka - 63kg. Brązowe krążki tym razem trafiły na szyję Gabrysi Dajnowicz - 62kg i Huberta Skrzydlewskiego - 80kg. Był to debiut  drugoklasistów na imprezie tej rangi. Już wkrótce część uczniów z Lindego wystąpi w Pucharze Świata w Serbii.

Mistrzostwa Polski seniorów rozegrano w Kętrzynie.
 
MG źródło: inf. własna / informacje od zawodników / fot: Marcin Sadowski