ZŁOTE MEDALE PIEKARSKIEJ I LADEMANNA

2017-12-18 12:33:40

Bardzo udany grudniowy weekend szermierzy z Bielan. W Pucharze Polski w szpadzie zwyciężyła Magdalena Piekarska z AZS-AWF Warszawa. W szabli złoto wywalczył Karol Lademann. Dobrze w zmaganiach szablistek spisała się Marta Okine. W Pucharze Polski w Koninie była trzecia. Do rywalizacji zmaganiami w Pucharze Świata wróciła po dłuższej przerwie jedna z najbardziej utytułowanych polskich szablistek - Aleksandra Socha.To bardzo udany sezon dla Magdaleny Piekarskiej, która jest obecnie trzecia na liście klasyfikacyjnej seniorek w kraju. W Warszawie w pokonanym polu Magdalena Piekarska zostawiła swoje kadrowe koleżanki - Barbarę Rutz i Renatę Knapik-Miazgę. Jak przyznała sama zawodniczka, wygrana to dla niej świetny prezent świąteczny. - Święta już niedługo, więc sprawiłam sobie prezent w postaci wygranej w II pucharze Polski! To doskonałe zakończenie roku i potwierdzenie formy w jakiej jestem już jakiś czas. Teraz mogę wreszcie pomieszkać w domu i na chwilę odpocząć od szermierki. Oczywiście nie od treningów - nie kryła radości Magdalena Piekarska. W stołecznej edycji Pucharu Polski startowało wiele reprezentnatek bielańskiego klubu.

Wyśmienitą formę zaprezentowali reprezentanci Akademików podczas pucharowej rywalizacji szablistów w Koninie. W Pucharze Polski tryumfował Karol Lademann.  Urodzony w 1999 roku zawodnik AZS-AWF Warszawa płynnie przeszedł z rywalizacji juniorskiej, w której w tym roku na krajowym podwórku bryluje, w seniorską, co udowodnił występem w Wielkopolsce.


Podajemy miejsca zawodniczek i zawodników AZS-AWF Warszawa:

Puchar Polski w szpadzie kobiet:

1. Magdalena Piekarska
10. Kamila Pytka
15. Magdalena Gajowniczek
17. Magdalena Pawłowska
23. Ida Cewińska
25. Karolina Jankova
27. Józefina Kołucka
29. Marta Białek
31. Sara Pytka
37. Karolina Peret
48. Marcelina Januszewska
60. Aleksandra Żurakowska
61. Weronika Łaszczewska
73. Anetta Dyjewska

Puchar Polski w szpadzie mężczyzn:
57. Jacek Strupiński

Puchar Polski w szabli kobiet:
3. Marta Okine
6. Emilia Rowińska
9. Natalia Gałecka
11. Milena Mazurek
20. Marta Laskowska
22. Maria Oudejans
29. Daria Skonieczna
31. Natalia Laskowska
46. Emilia Stępczyńska


Puchar Polski w szabli mężczyzn:
1. Karol Lademann
17. Rafał Gałecki
18. Franciszek Nowak
24. Jan Kruszewski

Trzydziesta druga w Pucharze Świata w Cancun była Aleksandra Socha. Po rocznej przerwie spowodowanej urodzeniem córki, bielańska zawodniczka udanie przeszła przez eliminacje i w turnieju głównym wywalczyła miejsce na początku czwartej dziesiątki. Jak podkreśliła na swoim Fanpage Socha, powrót na szermiercze plansze to ogromne emocje i radość.Red / fot: zdjęcia z Fanpage Magdaleny Piekarskiej i Aleksandry Sochy