ZŁOTO OLGI KOWALSKIEJ NA MP!

2018-08-20 09:49:30

Sukcesem Olgi Kowalskiej zakończyły się triathlonowe Mistrzostwa Polski na dystansie Iron Man. To największy sukces w karierze triathlonowej zawodniczki Trinergy, związanej z Bielanami, która kończyła Liceum Ogólnokształcące im. J. Kusocińskiego.


Na dystansie z Borowna do Bydgoszczy, na której zawodniczka z Bielan miała do przepłynięcia prawie 4 kilometry, jechała na rowerze 180 i przebiegła maraton, okazało się, że wśród kobiet była najszybsza, co jest największym jej sukcesem w dotychczasowej karierze. Impreza odbywała się w bardzo trudnych, upalnych warunkach atmosferycznych, pomagali jednak kibice, którzy na całym dystansie wspierali rywalizujących.

Już po konkurencji pływackiej Olga Kowalska wypracowała sobie przewagę nad resztą stawki. O bezapelacyjnym zwycięstwie zawodniczki z drużyny Trinergy Team, świadczy fakt, że była najszybsza we wszystkich konkurencjach, ostatecznie osiągając rezultat niewiele ponad 10 godzin.  Druga na mecie Katarzyna Kaczkowska zameldowała się 38 minut za Olgą Kowalską. 
 
MG  fot: materiały zawodniczki