ZŁOTO PISZCZOROWICZA NA ACC W USA

2019-03-10 17:39:33

W dniach 27.02 ? 01.03.2019 w Greensboro w stanie Północna Karolina obyły się mistrzostwa konferencji ACC (Atlantic Coast Championships). Z dobrej strony zaprezentował się na nich Bartosz Piszczorowicz.

 

. W zawodach udział wzięło blisko 280 zawodników z dwunastu uniwersytetów stowarzyszonych w ramach ACC. Uniwersytet of Louisville reprezentował  Bartosz Piszczorowicz, który w Polsce związany jest z  klubem G-8 Bielany. Wychowanek trenera Pawła Wołkowa  wziął udział w trzech startach indywidualnych oraz w 3 sztafetach. Z zawodów przywiózł w sumie 4 medale: 3 złote medale : 200 dow, 4x100 dow, 4x200dow, 1 srebrny: 4x 50dow.

- Uważam mój debiut na mistrzostwach ACC za bardzo udany. Zdobyłem indywidualne mistrzostwo konferencji na 200 dow., co w tak mocno obsadzonych zawodach jest dużym osiągnięciem. Teraz skupiam się na przygotowaniach do kolejnych zawodów, gdzie spotkam się najlepszymi zawodnikami z amerykańskich uniwersytetów w USA – podkreśla Bartek.

Dzięki osiągniętym wynikom Piszczorowicz uzyskał kwalifikacje do najważniejszej akademickiej imprezy w USA, do mistrzostw I Dywizji NCAA (National Collegiate Athletic Association), która odbędą w Austin w Texasie pod koniec marca.

IP / fot: materiały nadesłane