AMAZONKI POWĘDROWAŁY NA OLSZYNĘ

2017-09-26 20:14:42

Poznańskie i Warszawskie Stowarzyszenie Amazonek, zorganizowało na warszawskich Bielanach Mityng Amazonek, którego częścią był marsz nordic walking spod Urzędu Dzielnicy, do Parku Olszyna.


Trasa wytyczona na dystansie między Urzędem Dzielnicy Bielany, a Parkiem Olszyna liczyła około 2000 metrów i przyciągnęła sto kilkadziesiąt zawodniczek. Okazało się, że najszybciej maszeruje Pani Danuta Śmietanka, która pokonała trasę w 20 minut i 27 sekund, wyprzedzając drugą na mecie Elę Szecówzę o zaledwie cztery sekundy.

W organizacji imprezy pomogła Dzielnica Bielany. Poza Marszem Nordic Walking Amazonki na Bielanach odbyły także spotkania i uczestniczyły w monodramie "Jest jak Jest" z udziałem Agnieszki Różańskiej, który odbył się w Sali Widowskowej UD Bielany.

Stowarzyszenie Amazonek na Bielanach zrzesza ok. 50 kobiet zamieszkałych na terenie Bielan, Bemowa, Łomianek Żoliborza, Mokotowa, Otwocka, które w swoim życiu zetknęły się z rakiem piersi i chcą powrócić do aktywnego życia społecznego i zawodowego. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie organizacji, głównym celem Stowarzyszenia jest wszechstronne działanie na rzecz kobiet przed i po leczeniu raka piersi oraz edukacja prozdrowotna w ramach profilaktyki onkologicznej.

MG / fot: fotokomórka Datasport.pl