MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO SENIORÓW

2017-12-16 18:34:48

W hali CRS Bielany zorganizowano Sportowe Mikołajki. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Animacje i aktywności sportowe przewidziane zarówno dla seniorów, jak również dla najmłodszych, przyciągnęły do obiektu przyu ulicy Lindego tłumy zainteresowanych.


Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, z inicjatywy Dzielnicy Bielany, Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, CRS Bielany, TKKF Chomiczówka i innych, zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, zaangażowanych w promowanie zdrowego stylu życia w ramach projektu "Bielańska Stonoga", zorganizowano Sportowe Mikołajki. Połączono w nich de facto dwie imprezy - jedną dla seniorów, drugą dla najmłodszych. Okazało się, że w dobrej, aktywnej zabawie tuż przed świętami, różnica pokoleniowa nie jest istotna i wszyscy bawili się wyśmienicie.

W pierwszej części eventu, dziesiątki seniorów mogły wysłuchać wykładu, dotyczącego zdrowego trybu życia dla osób starszych. Wskazywano na korzyści płynące z aktywności fizycznej, prezentowano podstawowe ćwiczenia, dyskutowano o ewentualnych niebezpieczeństwach dla zdrowia. Organizatorzy zapewnili również bepłatne badania dla seniorów. Zaangażowanie Dzielnicy w działalność na rzecz seniorów podkreślili swoją obecnością na otwarciu imprezy Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski - członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany.

Po wykładzie na wszystkich uczestników czekały aktywności fizyczne, gry i zabawy prowadzone przez instruktorów, które możecie obejrzeć między innymi tutaj. Przeciągano linę, bawiono się piłkami, chustami, zorganizowano zabawy z elementami tańca. Następnie przyszedł czas na zmagania sportowe, w których do seniorów dołączyli najmłodsi. Rzucanie piłkami do celu, slalomy, tory przeszkód, podbijanie piłek. Te wszystkie konkurencje wykonywano, rywalizując o nagrody rzeczowe ufundowane przez Dzielnicę Bielany. W tej części imprezy świetnie współpracowali seniorzy i uczestnicząca w imprezie młodzież.

- Cieszę się, że impreza przyciąnęła tak dużo osób. To pokazuje zapotrzebowanie na aktywność seniorów, którzy bardzo cenią sobie bielańskie inicjatywy. To tym bardziej istotny dla nas dzień, że świętujemy również 60-lecie TKKF. Wiele osób uczestniczy więc w kilku imprezach jednocześnie. Fantastycznie, że przyjął nas obiekt CRS Bielany, za co serdecznie dziękuję - komentował Prezes TKKF "Chomiczówka", jeden z pomysłodawców imprezy - Jacek Bączkowski.

MG