OSTATNI DZWONEK - ZAPISY DO PROGRAMU SENIOR, STARSZY - SPRAWNIEJSZY!

2016-02-25 21:51:26

Już od 1 marca rusza na Bielanach kolejna edycja jednego z największych programów, przeznaczonych dla seniorów - Senior - Starszy, Sprawniejszy. Zapisy na cykl zajęć, współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Bielany i organizowany przez TKKF Chomiczówka idą w bardzo szybkim tempie. Chętni do udziału muszą się spieszyć.


Prowadzony od lat na terenie dzielnicy Bielany program, co roku cieszy się rosnącą popularnością, co potwierdza zainteresowanie inicjatywą. Zajęcia mające na celu podnoszenie sprawności osób starszych, po 55 roku życia są przykładem jak wielkim zainteresowaniem w zmieniającym swoją demografię społeczeństwie, cieszą się wszelkie rodzaje aktywności, skierowane do osób starszych.

Główne założenia programu to: 

•    podniesienie sprawności psychofizycznej osób starszych - emerytów i rencistów, 
•    wdrażanie nawyku do prozdrowotnego stylu życia obejmującego ćwiczenia fizyczne, dietę i pozytywne myślenie,
•    podniesienie zdolności do samodzielnego funkcjonowania,
•    podniesienie jakości życia,
•    przeciwdziałanie monotonii dnia codziennego,
•    uświadomienie potrzeby i kształtowanie nawyku aktywności ruchowej,
•    rozszerzenie możliwości kontaktu z innymi ludźmi dla osób samotnych.

Seniorzy z Bielan, przyzwyczajeni do zajęć organizowanych przez TKKF Chomiczówka, podobnie jak w minionych latach zapisują się na zajęcia ruchowe bardzo szybko. - Do tej pory do programu zapisało się kilkaset osób. Licząc zapisy w miejscach poza siedzibą TKKF Chomiczówka, można śmiało powiedzieć, że to ostatni dzwonek, aby przystąpić do nowej edycji programu Senior - Starszy, Sprawniejszy - potwierdza olbrzymie zainteresowanie inicjatywą Jacek Bączkowski, Prezes TKKF Chomiczówka i inicjator przedsięwzięcia.

Zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów zapewniają bezpieczeństwo, komfort i satysfakcję uczestników, czego dowodem jest niesłabnąca popularność programu. - Dobranie odpowiedniej kadry, wśród której znajdziemy specjalistów kinezygerontoprofilaktyki, rehabilitacji ruchowej czy aqua fitness, to klucz do sukcesu - opowiada o szczegółach zajęć Jacek Bączkowski.

Zajęcia rekreacyjno - sportowe, odbywają się w grupach, dostosowanych do potrzeb i poziomu sprawności uczestników. W tygodniu seniorzy spotykają się dwukrotnie w hali na zajęciach gimnastycznych, trwających po 60 minut oraz dwukrotnie na basenie, na półgodzinnych zajęciach. Grupy w sali liczą minimum 15 osób, na pływalni spotykają się seniorzy w liczbie 15 osób.Jak możemy przeczytać na stronie organizatora, jednorazowe wpisowe do udziału w programie wynosi 10 zł za zajęcia w sali i 10 zł za zajęcia na pływalni. Miesięczny koszt udziału w zajęciach w sali wynosi 10 zł i za udział w zajęciach na pływalni również 10 zł. Płatności należy uregulować do dnia 10 każdego miesiąca. Aby uniknąć "pustych zapisów" trzykrotna nieusprawiedlwiona obecność na zajęciach, skutkuje usunięciem z programu, co pozwala na skorzystanie z niego osób zainteresowanych regularnym udziałem.

Szczegółowe informacje o programie, zasady udziału, regulaminy i zapisy w podanych poniżej poszczególnych punktach zajęć:

Klub WSM  „Piaski”  ul.  Broniewskiego 71 - Pan Zbigniew Szczepaniak  tel. ( 22) 633 80 65
Zajęcia w  Szkole Podstawowej nr 53 ul. Rudzka 6 - Pani  Renata Banasiak  tel. 603 765 018
Samorządowa Jednostka Pomocnicza Stare Bielany  
Zajęcia w  Gimnazjum nr 72  ul.Przybyszewskiego 45
Zajęcia w Szkoła Podstawowa Nr 133 ul. Antoniego Fontany 3 - Pani Grażyna Lewińska  tel. ( 22) 834 50 24  lub 505 028 581
Klub Mieszkańców „Chomiczówka” ul. Pabla Nerudy 1  - Pan  Marcin Głuszak   tel. (22) 834 76 98
Szkoła Podstawowa Nr 209 ul.Reymonta 25 - Pan Zygmunt Morawski tel. 505 48 45 40
Osiedlowy Klub "DOMINO" WSBM Chomiczówka ul.Bogusławskiego 6a - Pani Beata Łońska tel: (22) 6696980

Program podzielony jest na dwie części, trwające od 1 marca do końca czerwca oraz od 1 września do końca roku. Więcej informacji na temat programu "Senior - Starszy, Sprawniejszy" można znaleźć tutaj.

MG źródło: inf. własna / tkkfchomiczowka.waw.pl