RUSZYŁ SENIOR-STARSZY, SPRAWNIEJSZY 2017

2017-03-08 14:50:59

Ruszyły zapisy do programu ?Senior ? Starszy, sprawniejszy?. Setki seniorów z Bielan po raz kolejny weźmie udział we współfinansowanym przez UD Bielany programie, realizowanym po raz kolejny przez TKKF Chomiczówka.


 
To informacja, na którą wyczekiwało wielu seniorów z Bielan. W tym roku zapisy do programu rozpoczęły się o kilka dni później, ze względu na nowe procedury przyznawania dotacji, które nieco opóźniły rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację programu. Wszystko zakończyło się jednak happy endem. TKKF Chomiczówka rozpoczął zapisy w kilku miejscach Bielan.

- To prawda. Mieliśmy niewielkie opóźnienie i głód seniorów w związku z nim jest jeszcze większy. W dniu rozpoczęcia zapisów przed naszą siedzibą ustawiały się kolejki, więc można powiedzieć, że znów nie będziemy mieli problemów z zebraniem kompletu uczestników do zajęć w salach i na basenie. Uspokajam jednak, że miejsc powinno starczyć dla wszystkich, którzy udadzą się teraz do punktów, aby dokonać zapisu do programu – przekonuje Prezes TKKF Chomiczówka – Jacek Bączkowski.

Szczegółowe informacje o programie, zasady udziału, regulaminy i zapisy w podanych poniżej poszczególnych punktach zajęć:

Klub WSM  „Piaski”  ul.  Broniewskiego 71   
Pan Zbigniew Szczepaniak  tel. ( 22) 633 80 65
Zajęcia w  Szkole Podstawowej nr 53 ul. Rudzka 6 
Pani  Renata Banasiak  tel. 603 765 018
Samorządowa Jednostka Pomocnicza Stare Bielany  
Zajęcia w  Gimnazjum nr 72  ul.Przybyszewskiego 45
Zajęcia w Szkoła Podstawowa Nr 133 ul. Antoniego Fontany 3
 
Pani Grażyna Lewińska  tel. 505 028 581
Klub Mieszkańców „Chomiczówka” ul. Pabla Nerudy 1  
Pan  Marcin Głuszak   tel. (22) 834 76 98
Szkoła Podstawowa Nr 209 ul.Reymonta 25 
Pan Zygmunt Morawski tel. 505 48 45 40
Osiedlowy Klub "DOMINO" WSBM Chomiczówka ul.Bogusławskiego 6a
Pani Beata Łońska tel(22) 6696980

Warto dodać, że program Senior-Starszy, sprawniejszy jest największym programem senioralnym prowadzonym przez jakąkolwiek dzielnicę. Ma on na celu aktywizację społeczną i fizyczną osób, które skończyły 55 lat.  Zajęcia prowadzone w salach i na pływalni dla 15-osobowych grup są symbolicznie płatne w  wysokości 10 złotych miesięcznie za pływalnię i salę. Gimnastyka odbywa się 2 razy w tygodniu po jednej godzinie, a wizyty na pływalni CRS Bielany to dwa półgodzinne cykle zajęć tygodniowo. Resztę środków finansuje Dzielnica. Aby zachować zasadę nieblokowania miejsc, trzykrotna nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach, skutkuje wpisaniem na nie osób z listy rezerwowej.

Zajęcia z seniorami prowadzą znani w ubiegłych lat, doświadczeni instruktorzy jak Diana Dudziak, Ewa Liniewicz, Agnieszka Kowalska, Edyta Doniek czy Maciej Szyszka.
 
Pierwsze grupy już rozpoczęły treningi, które potrwają do 30 czerwca. Druga tura zajęć rusza od 1 września do 15 grudnia.

- Cieszymy się, że  program już ruszył. Otrzymuję sygnały, że po raz kolejny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Program „Senior-Starszy, sprawniejszy” jest jednym z naszych sztandarowych dzielnicowych projektów. Dzięki jego funkcjonowaniu udało się nam zaktywizować setki seniorów, którzy duchem są młodsi od niejednego 30-latka. Nie mam wątpliwości, że dzięki tegorocznej edycji z programu skorzystają zarówno jego weterani, jak i nowe osoby, do czego serdecznie zachęcam – przekonuje zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk.
 
Wszystkie informacje na temat programu można znaleźć tutaj.
 
Red / fot: TKKF Chomiczówka