BALONN WYSTARTOWAŁ!

2016-11-03 18:09:44

Bielany doczekały się przykrytego balonem boiska, znajdującego się w posiadaniu Dzielnicy. Wszystko dzięki zadaszeniu należącego do CRS Bielany obiektu "Syrenka", który został uroczyście otwarty.


Przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany - burmistrz Tomasz Mencina i jego zastępcy - Grzegorz Pietruczuk oraz Włodzimierz Piątkowski, radni, redktor Akademii Wychowania Fizycznego - Andrzej Mastalerz, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych numer 52 - Jan Orłowski, władze CRS Bielany i gro działaczy i trenerów sportowych. Wszyscy byli obecni na otwarciu, co doskonale podkreśla wagę tego obiektu dla dzielnicy Bielany.

Już dziś wiadomo, że boisko znajdujące się na terenie Parku Olszyna będzie cieszyło się ogromną popularnością. Gdy tylko ruszyła możliwość rezerwacji, lokalne szkoły, stowarzyszenia, kluby sportowe, a także osoby prywatne, ruszyły do rezerowania obiektu znajdującego się pod balonem. To nie lada gratka dla piłkarzy, którzy sezon halowy bardzo cenią, jednak przytłaczająca większość z nich woli poruszać się na normalnym boisku przez cały sezon. To właśnie umożliwia modyfikacja, do jakiej doszło na obiekcie CRS Bielany.

Jak informują władze CRS, stowarzyszenia, kluby sportowe i grupy zorganizowane mogą liczyć na atrakcyjne ceny wynajmu obiektu, o wymiarach 56x29x8,5 metra. Obecnie ceny to od 150 do 270 zł za godzinę korzystania z boiska, co w porównaniu do innych zadaszonych balonami obiektów, jest ceną konkurencyjną.

- To dopiero początek. Zainteresowanie obiektem pokazuje nam, jak bardzo wyczekiwanym projektem było zadaszenie obiektu Syrenka. To skłania nas do pójścia za ciosem. Już dziś badamy możliwości zadaszenia kolejnych obiektów, aby boiska na terenie Bielan mogły funkcjonować cały rok, co będzie miało wpływ na rozwój sportowy młodzieży, odciąży przepełnione grafiki hal sportowych oraz zwiększy atrakcyjność obiektów sportowych na terenie Bielan - podsumowuje zastępca burmistrza dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk.

Informacje o wynajmie obiektu można uzyskać na stronie crs-bielany.waw.pl.

MG źródło: inf. własna